Home 2018 March 6

Daily Archives: 6 March, 2018

L’Albania invecchia più velocemente dell’Europa e della regione dice Eurostat

Secondo un’analisi di Eurostat sugli sviluppi demografici in Europa, l’Albania sta invecchiando a ritmi molto più rapidi rispetto ad altri paesi continentali. Secondo Eurostat, l’età...

Ish-oficeri komunist në krye të policisë çeke, populli derdhet në rrugët e Pragës

Protesta të shumta në gjithë Republikën Çeke janë mbajtur të hënën në mbrëmje në kundërshtim të zgjedhjes së një ish-oficeri policie të epokës komuniste,...

Përmbytjet, si rezultat i shkarkimeve nga hidrocentralet në kaskadën e Drinit

Nga Voltana Ademi, kryetari i bashkisë Shkodër Situata në territorin e Bashkisë së Shkodrës, deri në orën 18.00 të datës 6 mars 2018, lidhur me përmbytjet,...

Zhdukja e mistershme e studentes, 25 mijë dollarë për ata që ndihmojnë në gjetjen...

Një shpërblim prej 25 mijë dollarësh janë vënë në dispozicion nga autoritetet amerikane për këdo që ka informacion për studenten shqiptare të aktrimit nga...

1 Prill, data kur 11 mijë biznese do të futen në skemën e TVSH-së

Më 1 Prill, të gjithë bizneseve që kryejnë xhiro deri në vlerën 2 milionë lekë do të futen në skemën e TVSH-së. 11 mijë e...

Dhoma Amerikane e Tregtisë: Biznesi po shantazhohet me gjoba dhe akte vandale

Bizneset në Shqipëri po përballen me një formë të re kanosjeje. Ndryshe nga forma klasike e gjobvënieve, kur kriminelë apo grupe kriminelësh kërcënojnë drejtpërdrejtë...

Veseli tregon se kujt i beson më shumë, Vetëvendosjes apo Listës Serbe

Kreu i Kuvendit të Kosovës dhe PDK-së, Kadri Veseli, flet për arritjen e konsensusit me qëllim miratimin e demarkacionit me Malin e Zi. Në...

FMN kundër paketës ‘1 miliard’ të Ramës: Pezulloni koncesionet. Ndal propozimeve nga privatët

Fondi Monetar Ndërkombëtar i kërkon Qeverisë të ndalojë përkohësisht dhënien e koncesioneve nga programi 1 miliardë euro. Kërkesa e fortë vjen nga shefi i...

Tronditet Bitcoin, vidhen 600 serverë…

Kriminalët kanë vjedhur rreth 600 serverë nga qendra e të dhënave në Islandë, të cilat janë përdorur për mihjen e valutave dixjitale. Lajmi është bërë...

Një aktore super seksi, zbulohet e dashura e re e Brad Pitt (FOTOt)

Aktorja Tiffany Haddish do të jetë e dashura e re joshëse e Brad Pitt nëse ata të dy do të jenë të lirë në...