Home 2018 March 12

Daily Archives: 12 March, 2018

Sarkazma therrese e intelektualit te njohur: Jemi te varfer ndaj paguajme shtrenjte…

Nga Capajev Gjokutaj Ime bijë, tha Naqja, kjo e Stokholmit, kishte gjetur biletë për në Stamboll e kthim, vetëm 39 €. Po kësaj ç’i thoni?...

Grande successo per V2 S.p.A. alla fiera R+T a Stoccarda

L’azienda racconigese presente alla più importante fiera internazionale dedicata a domotica e automazioni. V2 S.p.A. ha appena partecipato con riscontro positivo alla fiera internazionale R+T...

Shokon e këngëtarja shqiptare: E dua burrin biseksual

Këngëtarja shqiptare Rovena Stefa ka bërë një deklaratë paksa të pazakontë. E ftuar në emisionin “Thumb” të Aulonë dhe Fatmës, këngëtarja është shprehur se kërkon...

Projekti/ Manjani: Teatër apo dyqan brekësh?!

Nga Ylli Manjani Çështja e Teatrit Kombëtar nuk është vetëm çështje e artistëve! Është gabim i madh të mendohet kështu! Për fat të keq, dëgjojmë edhe...

Tatimet aksion në terren, gjoba e bllokime ndaj bizneseve

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njofton se mbetet e angazhuar në luftën për parandalimin dhe goditjen e informaliteti. Në zbatim të Planit Operacional, për...

Anxhelina Hadërgjonaj çmend pasagjerët në avion

Vajza e Albërie Hadërgjonajt, Anxhelina prej vitesh jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por ndonëse ndodhet larg Shqipërisë, vëmendjen e shqiptarëve e ka...

Shqipëria, Dardania dhe pykëzimet fqinjësore në çapitjen drejt një “Oscar”-i…

Nga Entela Bineri, Valmir Tertini “Dita zë fill”; skenari dhe regjia, Gentian Koçi. “T’padashtun”; skenari dhe regjia, Edon Rizvanolli. Përsiatje mbi filmat: “Dita zë fill” nga Shqipëria...

Ermal Mamaqi “braktis” ‘Xing-un’ për një tjetër emision? Zbuloni çfarë po ndodhë…

Aktorin dhe moderatorin e njohur Ermal Mamaqi duket se do ta shohim në një tjetër program. Ermali do të jetë ndër të ftuarit e parë...

Ja ikonat e artit që shkuan në prezantimin e projektit për “shembjen e Teatrit...

Në mjediset e Kryeministrisë u prezantua sot projekti i Teatrit të ri Kombëtar, që do të ofrojë një godinë të arkitekturës me dizajn modern...

Fino ankimon Asamblenë Zgjedhore në KAS të Lozanës

Kandidati për kreun e FSHF-së, Bashim Fino ka ankimuar vendimet e Asamblesë Zgjedhore të FSHF-së duke dorëzuar kërkesën në KAS të Lozanës për ta...