Home 2018 March 22

Daily Archives: 22 March, 2018

Rama takon Erdogan/Për kufirin Detar me Greqinë dhe Aeroportin e Vlorës?

Kryeministri Edi Rama do të takohej sot në orën 19.00 në Stamboll, me Presidenti Tayyip Erdogan. Fakotr.al shkruan se sipas axhendës Edi Rama dhe...

Bulmeti i pakontrolluar, shkak për sëmundjet kancerogjene dhe të zemrës

Inxhinier teknolog Nazif Tivari rrëfeu “Në shtëpinë tonë” mbi rrezikun e bulmetit të pakontrolluar që qarkullon në vend. Profesor Tivari tha se ka produkte...

Alla festa Italiana del 2 Giugno fra Cuneo e Tirana i voli passano da...

Come già annunciato dalla direttrice Anna Milanese, che gestisce al vertice lo scalo aeroportuale della provincia di Cuneo, le compagnie aeree da cui dipende...

22 Marsi/ Berisha: Të përmbysim me guxim narkoshtetin

Gezuar 22 Marsin, Diten e pare te Demokracise! Nga Sali Berisha Te dashur miq, sot mbare kombi yne nderon 22 Marsin e vitit 1992 si diten...

Kostot/ Partitë fshehën shpenzimet për kandidatët, konsulencat dhe zyrat elektorale

Kodi zgjedhor dhe ligjet që rregullojnë financimin e partive politike në vend kanë qenë gjatë dy dekadave të fundit produkt i marrëveshjeve dhe mosmarrëveshjeve...

Tmerr në parlament/Hidhet nga ballkoni gjatë seancës!

Një person, aktivist për të drejtën e përdorimit të kanabisit, ka tentuar të vetëvritet në sallën e Parlamentit në Holandë, ku po mbahej një...

Topalli kujton 22 Marsin dhe bën thirrje per revolte nga demokratët

Nga Jozefina Topalli Gezuar 22 Marsin, diten e triumfit te demokracise. 26 vite me pare Partia Demokratike fitoi mbi regjimin me te eger diktatorial te EH. 26...

Tranvestitët në shkolla pa autorizimin e Ministrisë së Arsimit?!

Prej disa muajsh, përfaqësues të komunitetit LGBT po shkojnë nëpër gjimnazet e Shqipërisë dhe Tiranës duke zhvilluar takime me mësues edhe nxënës për të...

Video/Si u kap baroni i drogës, “Met shqiptari”

Media turke i ka dhënë hapësirë të gjerë shkatërrimit të bandës ndërkombëtare të trafikut të drogës, drejtuar nga ‘baroni’ shqiptar Met Kanani, me pseudonimin...

Jo gjithë jeta qenka burim poezie… Nga Martin Camaj

Pëzgjodhi: Elona Caslli Ka rrethana në jetën e njeriut që ky don me I harrue. Po sa qet kryet një këso ngjarjesh në kujtesën e...