Home 2018 April

Monthly Archives: April 2018

Britania në alarm, lëvizja e fundit e Putinit ngjall frikë:

Rusia e vë Britanine e Madhe ne gjendje alerti. Kambanat e alarmit bien pasi Rusia ka vendosur te dergoje një luftanije te ngarkuar me...

Mesazh për Europen nga jetimët e saj ! Nga Leonora Laçi

Dikush duhet t’ia thotë Europës në sy... Mesazhet e shqiptarëve drejtuar Europes janë si ato letrat në shishe që hidhen në detin e pafund, ku...

Shqipëria gati të ekstradojë gylenistët për interes të Erdogan?!

Ambasadori turk në Tiranë deklaroi se mes Shqipërisë dhe Turqisë vijojnë bisedimet për ekstradimin e përsonave të lidhur me Fetullah Gulen dhe se këto...

Rama përkrah Mogherinit në takimin e kryeministrave të Rajonit

Pas prezantimit të progres-raportit të Komisionit Europian për vendet e Ballkanit Perëndimor, Shefja për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini ka bërë bashkë në Shkup...

“Një grua duhet të zbresë në Mars”

Njeriu i parë që udhëtoi në hapësirë ishte mashkull, e po ashtu edhe 12 të tjerët që ecën në Hënë. Gjërat duhet të ndryshojnë...

Horoskopi ditor, e enjte 19 prill 2018

Dashi Shqyrtoni me vëmendje marrëdhënien tuaj në çift, por mbani nervat të qëndrueshme. Disa shqetësime në dashuri do t’ju bëjnë të mendoni, të përpiqeni të...

Orizi për Sushi – Vlerat ushqyese

Sushi ka një histori të gjatë, që daton rreth 2000 vjet më parë. kjo formë arti e prezantimit të ushqimit, e zhvilluar kryesisht në...

A po kërkon Rama ta shkëmbejë Saimir Tahirin me…

Ndoshta biseda e denoncuar nga Berisha, te lokali i Gaz Demit, ku ish ministri Tahiri, ka përcjellë mesazhe kërcënimi për Ramën, përmes Gazit (dihet...

Il banchiere Beppe Ghisolfi commenta le riflessioni di papa Francesco

Il Santo Padre ha parlato dell'importanza dell'inclusione finanziaria. Appuntamento dalle ore 8,20 di domani, giovedì 19 aprile Domani l'emittente della Santa sede ospita l'intervista al...

Rusia paralajmëron bllokimin e Facebook-ut

Facebook ka marrë një paralajmërim nga Moska se do ndalohet në Rusi, nëse qeveria ruse nuk njihet me qëllimet e rrjetit social. Shefi i rregullatorit...