Home Tags LSI

Tag: LSI

LSI del kundër pr/buxhetit 2018, kërkon buxhet më të madh për...

Lëvizja Socialiste për Integrim ka kërkuar një buxhet më të madh për sektorin e bujqësisë. Gjatë një takimi me ekspertët, LSI bëri të ditur...

Opozita kërkon nxjerrjen e dokumentit sekret nga Meta, të mbledhjes se...

Në një letër drejtuar Presidentit të vendit Ilir Meta, deputetë demokratë dhe të LSI-së i kanë kërkuar atij deklasifikimin dhe bërjen publike të mbledhjes...

Shkarkimi i prefektëve, Kryebashkiakja e LSI përshëndet vendimin e Ramës

Kryebashkiakja e Përrenjasit e mbështetur nga LSI, Miranda Rira,  shprehet pro vendimit të marrë nga Rama për shkarkimin e prefektëve dhe emërimin e  12...

LSI publikon votën për heqjen e imunitetit të Tahirit

Lëvizja Socialiste për Integrim deklaron qëndrimin që do të mbajë në seancën e së mërkurës në Kuvend, ku do të votohet për kërkesën e...

Kryemadhi i jep “Po”- PD-se së Bashës: Sëbashku kundër Ramës!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi iu përgjigj pozitivisht ‘ftesës’ së Lulzim Bashës për krijimin e një fronti të gjerë bashkëpunimi opozitar kunder shumices se...

Luan Rama jep alarmin: Vetingu në rrezik, Qeveria akses në dokumente!

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, ka kritikuar ashpër qeverinë për qëndrimin e saj ndaj institucioneve të vetingut, duke e cilësuar shkurtimin...

Paralajmerimi i Vasilit: ‘Së shpejti, shërbimet partnere do nxjerrin zbulime që...

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili paralajmëroi se shërbime partnere të vendeve mike, muajt e ardhshëm, do të zbulojnë ngjarje dhe lajme...

Rama komenton rrjedhjen e votave dhe bojkotin e LSI për Ruçin

Në përfundim të votimit për Gramoz Ruçin, kryeministri Edi Rama nuk e shfaqi hapur kënaqësinë për 2 votat që fitoi nga Partia Demokratike. Edi Rama...

Petrit Vasili: Nuk e votojmë Ruçin si kryetar Kuvend dhe as...

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili në një intervistë për Report Tv ka deklaruar se nuk do të votojnë Gramoz Ruçin si...

LSI rames per emrat e drogës: Detyrë t’i dorëzojnë në Prokurori…

Reagimi i Luan Ramës: Kryeministri e më pas edhe Ministri i Brendshëm, deklaruan se disponojnë një listë me 124 emra të implikuarish në veprimtarinë kriminale...