Home Tags Qasje qe ben Lajm

Tag: Qasje qe ben Lajm

Vlerësimi negativ i progresit te medias ne Shqipëri!

Nga Besnik Aliaj Trishtim per vleresimin negativ te progresit te medias ne Shqiperi! Jemi te fundit ne rajon! Madje kemi bere madje shkalle pas! Natyrisht...

Në Kukës bie e njejta lodër.

Nga Azem Parllaku Nga shtatori i vitit 1998 deri në qershor të vitit 1999, Kukësi ishte njëri prej qyteteve, që artikulua kënaqshëm, ndërkohë dhe u...

Rrofshin popujt, rrofte demokracia!

Nga Luan Kurti Kriza ekonomike eshte shnderruar ne krize besimi, cka perkthehet ne krize vlerash dhe te vete sistemit. Perpjekja e Perendimoreve per t'i dale perpara...

Ish ushtaraket, ja si do përfitohet falja e debive dhe me...

Pavarësisht se qeveria ka miratuar projektligjin për faljen e debive të ish ushtarakëve, përfitimi do të jetë vetëm duke filluar nga muaji qershor. Kjo...

Kastriot Islami Edi Rames, Hap kutitë…

Deputeti i PD-se Kastriot Islami dhe nderkohe ish drejtues i larte i PS-se, shkruan ne një status te tij ne Facebook, "Hap Kutite dhe...

A duhet pire uje esell? Lexoni…

Japonezët kanë një zakon: Të pijnë ujë sapo zgjohen në mëngjes. E pra, kjo mund të duket çmenduri, por shkenca e mbështet këtë “trend”....

Seks skandal ne Rusi, planifikuar nga Putin

Natalia Pelevina, aktivistja ruse që u përfshi në skandalin e seksit nuk ka dyshime se përgjegjës për zbulimin e aferës së saj me ish-kryeministrin...

Kjo është Rilindja e xhaketave të vjetra të kthyera mbrapsht.

Nga Petrit Vargu E tmerrshme! Ministri i Shëndetësisë dhe më lart se ai, bëjnë një konsultë të ngushtë me ata që e çbëjnë mjekësinë. Natyrisht janë...

Mimoza Hafizi i shkruan anëtareve te PS nga Facebook

Nga Mimoza Hafizi Të nderuar socialistë, Referendumi që ju kërkohet të dilni e të votoni nesër nuk zhvillohet për asnjë nga shqetësimet tuaja. As për një qeverisje...

Gjema e ka emrin Politike!

Nga Luan Kurti Ky vend s'behet! Refreni qe vazhdojme ta degjojme perdite. Thirrja e Migjenit " Te lindet njeriu" mbetet aktuale. Dikush shan token, dikush...