Home Tags Reforma ne Drejtesi

Tag: Reforma ne Drejtesi

Donald Lu: Politikanët e majte e te djathte kanë frikë nga...

Ambasadori amerikan Donald Lu deklaron se politika shqiptare dështoi sërish duke mos miratuar listën për anëtarët e KLGj-së dhe KLP-së. Megjithatë ai thekson se shqiptarët...

Bylykbashit: Shorti për drejtësinë si Kinder Surpriza: Hap goglat dhe brenda...

Deputeti demokrat, Oerd Bylykbashi ironizon procesin që po zhvillon Kuvendi për zgjedhjen e anëtareve të Këshillit të Lartë të Gjyqësorit dhe atij të Prokurorisë. “Reforma...

Prokurori amerikan: Vetingu bëhet për 4-5 vite, do “kapin” gjyqtarët e...

John Leonardo është i vetmi amerikan mes 8 këshilltarëve të huaj që janë atashuar në Shqipëri për vetingun e gjyqtarëve e prokurorëve.  Ai është...

Basha: Duam Tahirin, Dakon, Sejdinin në burg. Pa drejtësi, s’ka Europë.

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u bëri apel shqiptarëve të marrin pjesë në protestën e 27 janarit për të dhënë mesazhin se janë...

Vjen denoncimi i parë për institucionet e reformës në drejtësi, çfarë...

Vjen denoncimi i parë publik lidhur me zgjedhjen e organeve të reja të Reformës në Drejtësi. Enida Bozheku, një juriste që ka konkuruar për këshilltare...

‘Tërmeti’ SPAK, dosjet dhe zyrtarët e shënjestruar

Të gjitha pritshmëritë, makthet e politikës dhe sfidat për vitin 2018 konsistojnë në finalizimin e zbatimit të Reformës në Drejtësi. Dhe zbatimi i reformës duhet...

Rama: Njerëz nga pala jonë do të përgjigjen para drejtësisë

I ftuar në emisionin “Top Story” të gazetarit Sokol Balla, Kryeministri Rama ka theksuar sërish rëndësinë e reformës në drejtësi, meritat e së cilës nuk...

Pesë ambasadorë në zyrën e Bashës, ja çfarë u diskutua?

Pesë ambasadorëve të vendeve të Bashkimit Europian në Tiranë kanë qenë sot në një takim në selinë e PD, me kryetarin Lulzim Basha. Në...

Hetimi i politikanëve të korruptuar, zbulohet shifra marramendëse e dy organeve...

Zhbllokimi i Këshillit të Lartë të Prokurorisë ka shembur edhe pengën e fundit për zbatimin e Reformës në Drejtësi, duke i hapur rrugë ndërtimit...

Fatos Lubonja: Lu dhe Vlahutin po instalojnë një regjim në Shqipëri!

Analisti Fatos Lubonja ka deklaruar të martën se zgjedhja e kryprokurores së re, Arta Marku është një proces i dështuar. Gjatë një interviste në “News...