Home Tags Revista Perqaje.com

Tag: Revista Perqaje.com

Tavolina e nënës…

Nga Sinan Kerpaci M'u bë një jetë që ma shtron tavolinën, kështu u ngrite mbi nëntëdhjetenjë vjet edhe mbrëmë, kur shekulli ndërroi vitet, por jo zakonin tënd. Gota ime...

Lufte e re e klasash ne variant te vjeter…

Nga Kreshnik Osmani Nje diskriminim i ngjashem me racizem dhe lufte klasash pastertisht e tipit komunist me shfaqet, sa here degjoj nga keta te "shkathtët"...

Bosnja drejt nje konflikti te ri…?

Bosnja dhe Hercegovina është futur në një krizë të thellë dhe të rrezikshme e cila mund të ketë pasoja të paparashikueshme dhe mund ta...

Kohë tjetër…

Nga Perparim Kabo Pse kam ca pengje me një… kohë tjetër Shpesh shoh se jam puthur me ty dikur Kur ende nuk të njihja, nuk e dija se ishe në...

Kosovarja mund serben dhe fiton medaljen e artë.

Kosovarja mund serben dhe fiton medaljen e artë. mediat bejne me dije se kosovarja, Diellza Dragusha ka fituar medaljen e artë në në Kampionatin...

Imzot Rrok Miredita “Dishepull i shqiptarizmës Europiane”…

Fikja vetëm fizike e Imzot Rrok Mirditës, dhe ndezja e tij në qiell, është një moment sublim. Iku nga dheu i Arbërit edhe një...

Shperthen Plasari kunder Abrahams dhe PS.

Aurel Plasari ka sulmuar ashpër gazetarin amerikan Fred Abrahamsdhe, kjo ka ndodhur pasi ai e ka përmendur në librin e tij për trazirat e...

Gjykata Speciale zyren do ta kete ne Hollande.

Mediat nga Kosova bejne me dije se Gjykata Speciale e Kosovës do ta ketë qendrën në Holandë. Marrëveshja për vendqëndrimin e selisë së Gjykatës...

Shteti islamik therr 5 vete te tjere!

ISIS ose thene ndryshe shteti islamik ka ekzekutuar me prerje koke edhe 5 pengje të tjerë, ashtu siç bëri me pare me spiunin Magomed...

“Policia e Sharias” ne Gjermani…

Ne fakt, ishte shtatori i vitit 2014 kur në landin gjerman të Vestfalisë, ose më sakte në Vupertaler, dolën rrugëve të qytetit disa islamistë...