Home KRYESORE Arrestohen tre kosovare te Belgjikes

Arrestohen tre kosovare te Belgjikes

Policia gjermane ka arrestuar 3 kosovarë, si të dyshuar të kenë lidhje me një grup terrorist në Bruksel. Ata jane ndaluar në një makinë të marrë me qera në një autostradë mes Mynihut dhe Salzburgut. Media Europiane citojne media gjermane sipas të cilave është e paqartë nëse 3 të ndaluarit kanë lidhje me atentatet e së martës në Bruksel, por ajo qe dihet eshte se ata u arrestuan para atentateve.

Share: