Home KRYESORE Shpërthen Alfred Cako, i kane nxjerr emrin si te paguar nga Fondi...

Shpërthen Alfred Cako, i kane nxjerr emrin si te paguar nga Fondi sekret Grek

Nga Alfred Cako

Nese ky lajm egziston vertete, se ne blog nuk egziston, me thane qe as ne gazete nuk egziston, atehere Sherbimet Sekrete greke po japin dezinformacion ne lidhje me nje fond te pretenduar per nje grup figurash publike shqiptare ku kishin futur edhe emrin tim.

Sipas ketij portalit te pare shqip qe ka pergatitur kete info, Taulanti.. qe citon nje gazete e cila nuk ka te publikuar nje lajm te tille sic pretendohet e as ne blog online, dhe te bera share me kenaqesi e injorance nga Pamfleti e disa portale te tjera bakalarosh injorante ketu tek ne qe nuk kontrollojne egzistencen e burimit origjinal te pretenduar, sikur gjoja lajmi eshte realizuar nga dy gazetare dhe nje portal grek te cileve ju eshte dhene kjo liste nga Asfalia greke per te njollosur dhe per t’i bere te pabesueshme ne publik emrat e tyre. Njelloj sikur nje portal fantazme ne Greqi te hedhe nje lajm sikur ne Gazeten fjala vjen Panorama dhe ne faqen Ballkan web ka nje lajm qe 15 figura publike greke jane paguar nga Shiku e Minstr. Jashtme me ceqe te firmosur me vete doren e Ministrit Bushati dhe kete lajm qe nuk egziston tek Panorama dhe BW ta bejne share gjithe portalet me injorante ne Greqi. Ja, kaq e thjeshte eshte.

Meqenese emri im eshte futur si dezinformacion nga portalet shqiptare dhe jo greke, me gjasa (kete mund ta hetoje prokuroria), prirem qe edhe emrat e tjere ne kete liste, jo vetem nga fakti se disa i njoh mire se cfare ashti kombetar kane (si Zheji, Sh. Idrizi S.Meco, e Nazarko, etj), te mos i marr seriozisht.
Gjithsesi, edhe nese ky lajm do te ishte anoncuar nga ndonje medium grek, keto portalet tona nuk duhet te japin lista te ketyre portaleve greke pa bere ca verifikime per sejcilin te atyre qe kane thene e shkruar, per kontot e tyte bankare, per hyrje daljet ne Greqi.

Une kam nja 10-15 deshmore nga familja dhe plang e shtepi te djegura me andartet greke ne harkun kohor 1912-1941 dhe pa marre parasysh karakterin tim dhe dinjitetin qe nuk i shitet kurre, askujt, as armikut e as mikut por vec interesave kombetare, do te mjaftonte kjo Adn qe gjera te tilla te ndyra te mos i beja kure. Sigurisht qe keto lista i dergojne ne Athine per te na disjretituar sado pak spiunet e vertete qe nuk jane ne keto lista te Athines dhe kelyshet e Janulles ne Tirane.

E bej kete status i qete per te sqaruar miqte e mij se kjo mund te jete e vertete dhe te besohet vetem po te besohet psh qe shqiptaret jane te gjithe spiuna e pa karakter e raca jone eshte e destinuar te shkatrrohet nga armiqte tane greko-serbe dhe nuk e meriton genin e lashte krenar qe mbart. Ky lajm mbi akuzen ndaj emrit tim mund te pranohej vetem po te ishte dhene me 1 prill. 🤣🤣🤣

Se fundi, uroj qe ditet ne vazhdim te zbardhet situata sado pak nga te dy anet dhe eshte detyrim prej ceshtjes se Sigurise qe strukturat tona shteterore, sidomos Prokuroria dhe Shiku, me nxitjen e Keshillit te Sigurise Kombtr. dhe Komisjn. parlamentar te Rendit e Sigurise ne bashkepunim me bankat te kontrollonin kontot bankare te emrave ne liste, hyrje daljet ne Greqi, pasuri te pajustifikuara me veting, etj.

Njekohesisht, nese ndonje avokat i mire e sheh kete rast si te mbare per te bere ndonje lek, eshte i mirepritur nga une per te hapur nje proces kunder portalir te pare por dhe ketyre portaleve qe kane bere share ne shqip pa verifikuar, kunder dy gazetareve fantazme greke dhe gazetes se tyre nede kjo do te ushte e vertete si burim fillestar.

Fuck Grecia, fuck Asfalia, fuck Kotzias&Kamenis&Cipras qe montoni ne bashkepunim lajme te rreme mbi emrin tim. Kure sdo te munde dot dukush te me njollose mua emrin tim te kristalte!

Share: