Home KRYESORE Operohet me sukses një e sëmurë me koronavirus, në Sanatorium

Operohet me sukses një e sëmurë me koronavirus, në Sanatorium

Një e sëmurë me koronavirus është operuar me sukses, të shtunën në mbremje, në Sanatorium. Vajza 18-vjeçare nga Lezha është paraqitur në spital me apandesit të gangrenizuar. Ndërhyrja është kryer nga kirurgu Ylber Vata dhe ekipi i tij.

Pacientja është në gjendje të mirë shëndetësore në Sanatorium./exit.al

Share: