Home Ja Pse Shqiperia nuk behet si Zvicera “A ke fëmijë ti?! Monstra po bën trimin akoma”, ulërima dhe të...

“A ke fëmijë ti?! Monstra po bën trimin akoma”, ulërima dhe të qara! Polici vret të miturën në Himarë

Polici Arjan Tase përplasi për vdekje të miturën 7-vjeçare në plazhin e Potamit në Himarë ndërsa po drejtonte gomonen, duke tronditur të gjithë shqiptarët.

Familjarët dhe pushuesit kanë përjetuar tmerr në ato momente, ndërsa autori është parë i qetë sipër gomones. Pushuesit janë përplasur, ndërsa autori Tase dëgjohet të thotë që e bëri ai, por nuk donte.

Ulërima dhe të qara dëgjohen nga vendngjarja, ndërsa qytetarët i kundërvihen autorit.https://e3cef9f017de6e753e56730fe2eca632.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

Qytetarja: Çfarë ke bërë?

Qytetari: Kërcënoji kërcënoji ata që u vrave fëmijët se plumbin do të hash.

Qytetarja: A ke fëmijë ti, si qen kanë për ta vrarë kosovarët.

Qytetari: Ke dhe gojë dhe flet.

Qytetari tjetër: Kush e vrau këtë fëmijë?

Qytetari: Ai mo ai.

Arjan Tase: Jam unë mo Tani, po qetësohu, nuk doja mo.

Qytetari: Çfarë nuk doni more, ku e keni mendjen.

Qytetari: Vrijeni se bën trimin akoma, shikoje çik monstrën që bën trimin.

Pamje nga vendngjarja

Si ndodhi ngjarja?

Kujtojmë se e mitura ishte duke u larë në breg me babanë e saj, kur Tase kishte ndaluar në breg për të marrë familjen e tij. Në atë moment ai humb kontrollin dhe helikat e gomones përplasin të miturën duke e lënë të vdekur në vend.

Drejtuesi i gomones, Arjan Tase ishte shef i Policimit në Komunitet në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan i cili gjithashtu ndodhej me pushime me familjen.

Nisur nga kjo ngjarje e rëndë, u përjashtua nga radhët e policisë autori Arjan Tase, me detyrë Shef Seksioni i Policimit në Komunitet në Komisariatin e Policisë Elbasan.

Gjithashtu, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano ka pezulluar nga detyra, deri në zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, Drejtorin e Drejtorisë Vendore për Kufirin dhe Migracionin Vlorë, Kryekomisar Shpëtim Hasanaliaj.

Qytetarët dhe politika shqiptare reagoi në lidhje me këtë ngjarje të rëndë, ku bregdeti shqiptar u kthye në skenë krimi horror.

Autori Arjan Tase

Arjan Tase, i cili përplasi me gomone duke lënë të vdekur në vend një 7-vjeçare këtë të martë në plazhin e Potamit në Himarë ka qenë më parë shef Komisariati në Himarë.

Në vitin 2020 është emëruar shef Seksioni për Krimet në Komisariatin e Policisë Peqin në Elbasan. Tase rezulton të ketë qenë i pezulluar nga detyra më parë. Por, pavarësisht kësaj ai është rikthyer sërish në detyrë në Policinë e Shtetit.

Tase kur ishte shef i komisariatit të Himarës është akuzuar për shpërdorim detyre pasi dyshohej se kishte lejuar kultivimin e drogës në dy fshatra të Vlorës.

Në dhjetor të vitit 2020 në kuadër të operacionit antidrogë u arrestuan disa efektivë policie, kultivues dhe trafikantë droge të cilët ishin implikuar në kultivimin e 6790 rrënjëve kanabis në Vlorë.

Arjan Tase është shpallur i pafajshëm nga Gjykata e Vlorës më 27 prill 2022 dhe u rikthye në polici më pas në detyrë Shef i Seksionit të Policimit në Komunitet në Komisariatin e Policisë Elbasan.https://www.youtube.com/embed/LHGAC8GabEo

Kujtojmë se vendi ynë po përballet prej javësh me aksidente me mjete lundruese në bregdet.

Një 40-vjeçar përplasi gomone një 7 vjeçar në plazhin e Jonufrës në Vlorë Pasi u arrestua, ai u la i lirë këtë të premte. Gjykata e Shkallës së Parë të rrethit gjyqësor Vlorë, vendosi masën “Detyrim paraqitje” ndaj Andis Korreshit.

Incidenti ndodhi teksa 7-vjeçari po notonte në breg, ndërsa 40-vjeçari nuk ka respektuar kufizimin me bova detare dhe është futur në zonën në të cilën nuk lejohet lëvizja e mjeteve lundruese, duke lënë të plagosur fëmijën.

Ndërsa më 17 korrik, Gjergji Priftuli humbi kontrollin e gomones duke plagosur dy pushues në Jal.

Dëshmitarët thanë se 37-vjeçari po kryente manovra të rrezikshme disa qindra metra larg bregut dhe më pas u rrëzua në ujë. Në këto moment gomonia u nis me shpejtësi dhe përplasi çiftin e të rinjve në breg të detit.

Pamjet kur mjeti lundrues godet çiftin e  pushuesve shqiptarë 31 dhe 25 vjeç të cilët mbetën të lënduar u siguruan nga Top Channel. Ata u transportuan në Tiranë në spitalin e Traumës me helikopter. Djali u dëmtua në brinjë dhe në fytyrë ndërsa vajza u lëndua në disa pjesë të trupit.

Share: