Home 2015 December 5

Daily Archives: 5 December, 2015

Bëhen publike kontrate te qeverise se Erdogan me shtetin islamik!

Sipas një grupi të rëndësishëm të luftëtarëve në Siri, përveç fotove te e marra nga lart ka edhe dëshmi domethënëse të dokumentuara të marrëveshjeve ndërmjet...

Politikane te Kosoves mos banalizoni artikulimin me ISIS…

Nga Virgjil Kule Ne gjuhen politike ne Kosove, po perdoret rendom ISIS-i per te bere krahasime retorike. Ky eshte infantilizem propagandistik i mirefillte. Kujdes! ISIS-i...

MEDIA TURKE: SHQIPTARËT NË TURQI PO ZGJOHEN

Hüsrev TABAK, Today's Zaman Hüsrev Tabak, zëvëndës presidenti CESRAN (Qendrës Strategjike për Kërkime dhe Analiza), në një analizë botuar në gazetën më të madhe turke Today's...

Evazioni ne renie ne rang global.

Rrjeti i Drejtesise Tatimore thote se bota është duke u bërë më pak mikpritëse për shmangësit e taksave. Ky është përfundimi i Indeksit të...

Patozi: Jashte politikes, komunikim njerezor me Ramen

Deputeti i PD Astrit Patozi është një nga zërat më kritikë të qeverisë Rama - Meta nga ana e opozitës. Por, ai ka treguar...

Ekuilibri i ri i qeverisë për politika të djathta.

Nga Besart Kadia Në kulmin e krizës në Europë gjatë vitit 2009, kryeministrja e Gjermanisë, Angela Merkel nuk kapi në kohë ndjenjën negative që kishte...

Pellumb Xufi: Në Venecia 4000 dokumente për shqiptarët

Intervistë e Skënder Minxhozit per Java Zoti Xhufi, sapo keni përfunduar hulumtimin e arkivave veneciane, në kërkim të dokumentacionit që lidhet me Shqipërinë dhe shqiptarët....

…Ndiqni shfaqjen e se enjtes ku trupa e 140 aktoreve tall b… me ne!

Nga Dritan Hila Asistenca do vazhdoje te jete sa ishte. Pensionet do vazhdojne te jene po ato. Rrogat, sa kane qene do te jene. Taksat...

Trishtim, një parlament ku dominon çmenduria!

Nga Spartak Ngjela Nuk ka gjë më të trishtueshme për një popull sesa fati i keq qe i vjen për t'u drejtuar nga një parlament...

LARG URREJTJES, QE MBJELL PERCARJEN MIDIS NESH.

Nga Sulejman Abazi Skena komike ne politiken shqiptare. Kulisa te ndyra me errozion katastrofik per shoqerine tone te brishte. Iku nje cerek shekulli dhe akoma po dhunojme...