Home 2016 February 28

Daily Archives: 28 February, 2016

MBI SHFAQJEN E DHUNES NE EDUKIM

Nga Llazar Syziu Çdo shoqëri, edukimin e brezit të ri, e ka një ndër fushat e rëndësishme. Përpjekjet më të zakonshme që evidentohen janë edukimi...

Kush? Ne mikpritësa?

Nga Artan Fuga Kush? Ne mikpritësa? Pickomëniiiii se mos jam në ëndërr! Shifeni more mirë veten! Uuuu pika ne!!! Ashtu na duket e i kemi mbush mendjen vetes...

150 milionë dokumente për shqiptarët në arkivin e Stambollit

Mungesa e osmanologëve, pengesë për ndriçimin e historisë. Institutet nuk investojnë në kuadro që e njohin gjuhën osmane “Nga përvoja e deritanishme mund t’ju them se...

Alma Lama replikon me marrezite e fushates lincuese ndaj saj dhe LDK

Nga Alma Lama Prej kater ditesh e kam pasur bebin semure me temperature te larte dhe nuk kam mundur te percjelle fushaten lincuese, fyese e...

Ia arritëm edhe kësaj dite, i shkatërruam edhe prodhimet bujqësore!

Nga Mentor Kikia E di që do të thoni se kemi halle të tjera në këtë moment. Kemi reformën në drejtësi, që sapo e drejtojmë...

MBI SHFAQJEN E DHUNES NE EDUKIM (Pjs 2)

Nga Llazar Syziu Përvoja tregon se një pjesë e mirë e prindërve vijnë rregullisht në shkollë, pyesin interesohen dhe dëgjojnë mësuesin, pastaj flasin për shqetësimet...

ABSURDI I HESHTJES PUBLIKE I RINISË STUDENTORE!

Nga Fadil Maloku Shtresa studentore kosovare, me gjithë erozionin e PAPUNËSISË (61%) dhe VARFËRISË (55%) enorme të saj, ka bërë dhe po bënê gabime tjera...

Qytetarët mbjellin pemë në protestë ndaj Bashkisë së Tiranës

Nga Gjergj Erabara Nën sloganin “Këndet Lagjeve, pemët parkut!” disa dhjetëra qytetarë të Tiranës dolën sot në një protestë të pazakontë ku aktiviteti kryesor qe...

Prirja e shqiptareve: anti-shtet e anti-demokraci!

Nga Nexhmedin Spahiu Sot nje qytetar me tha se eshte turp per mua si intelektual qe kam thene ne TV se kryeministri ka rrejte. I...

Zviceranet votojne per ligje te ashpra anti-emigrimi

Zviceranët do të votojnë të dielën për një iniciativë të Partisë konservatore të djathtë Popullore, e cila do ta lehtësonte mjaft dëbimin e të...