Home 2016 April 10

Daily Archives: 10 April, 2016

Nje strategji te re per profilin e diplomatit shqiptar

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Diplomacia shqiptare eshte perballe sfidave te medha. Kohet e fundit jane rritur shume zerat kritik nga brenda dhe jashte ndaj...

Ben Blushi, zbrit nga Titaniku dhe lëre kapitenin të mbytet!

Nga Kreshnik Spahiu 3 vjet më parë refuzova Rilindjen si e vetmja forcë politike që mori koston të mbetej jashtë parlamentit. Sot jemi krenar më...

Si ateist besoj, Feja nuk është zgjidhja, por vetë problemi

Nga Mentor Kikia Gjithmonë kam besuar se paqëtimi mes besimeve fetare në Shqipëri nuk është genetike, apo produkt i ndonjë edukimi apo tolerance të trashëguar....

Naltgjatësia foli…

Nga Dritan Vasili E lexova me vëmendje duke u përpjekur të mos shpërndahem si po shoh rëndom në rrjet. “Unë besoj fort se ka ardhur momenti...

Çiljeta është ndarë nga burri i saj i mistershëm/ Ja çfarë thotë këngëtarja

Çiljeta i ka dhënë fund martesës së saj me burrin misterioz, me të cilin ka edhe një fëmijë, Fernandon. Lajmin e bëri të ditur fillimisht...

Z Kryeminister uroj qe per propozimin e Fese ne shkolla, te gabohem une…

Nga Zamira Cavo Të thërasësh në ndihmë fenë për të zgjidhur problemet e mëdha që ka koha, në dukje është hap pozitiv.Por Mungesa e një...

Feja ne shkolla? Ja si e mendon nje maturant!

Nga Renato Shkulaku/Maturant Feja është rruga, e cila na mëson dhe na edukon të bashkëjetojmë mes paqes, drejtësisë, dashurisë, lumturisë etj, dhe na ndalon rreptësisht...

Referendumi i PS-se, 8-ta vetë!

Nga Ylli Dylgjeri Duke u përpjekur për ta nxjerë këtë vend nga prapambetja e thellë otomane, Mbreti Zog bëri përpjekje për të bëre reforma edhe...

Ledi Shamku: Ja si e kujtoj vdekjen e Enver Hoxhes

Nga Ledi Shamku 11 Prill 1985, Ose: Mori bilë, bilë e Lalës, përse të venë në det mejtimet. Isha 13 vjeç. Në klasë të tetë te 20-vjetori...

Edhe Feja eshte element i demokracise…!

Ne demokracite e zhvilluara premtimet mirepriten e vleresohet me vote zbatimi apo moszbatimi i tyre. Mungesa e memories kolektive kundrejt premtimeve te shumta te...