Home 2016 August 11

Daily Archives: 11 August, 2016

Ndalohen pronaret Gjikopulli nga Policia ne Dhermi

Faqja Komuniteti Himarjot ne Facebook ben me dije se jane ndaluar pronaret Gjikopulli nga Policia e shtetit ne Dhermi. Sipas kesaj faqeje, Ambasada Greke ne...

Vdekja e 17-vjeçarit, çfarë fshehin të arrestuarit me dëshmitë kontradiktore?

Prokuroria e Tiranës vazhdon marrjen e dëshmive të personave që kanë dijeni mbi vdekjen e 17 – vjeçarit Ardit Gjoklaj në Landfillin e Sharrës. Deponimet...

Zgjedhjet e 11 Shtatorit, ja kush është kandidati i PD-së për Bashkinë e Peshkopisë

Partia Demokratike e ka zgjedhur kandidatin e saj për Bashkinë e Dibrës, zgjedhje që do të zhvillohen në datën 11 shtator pas shkarkimit të...

PRAGU I FUNDIT I SHQIPERISE ETNIKE!

Nga Ajet Shala Respekt per te gjithe ata miq qe i kane bere kete trajtim kesaj simbolike kombetare. Ky eshte "Pragu i Fundit" i Shqiperise Etnike. Nje dite...

Pse ambasadori amerikan i frikësohet dhunës ne Kosove?

Nga Enver Robelli "Frikësohem se Kosova po e pranon dhunën si mjet për të arritur qëllime politike. Kemi parë ngjarje të tilla në Ballkan shumë...

Ismail Kadare ne gjendje te mire shendetesore pas operacionit

Shkrimtari shume i njohur shqiptar Ismail Kadare ka realizuar me sukses ndërhyrjen kirurgjikale dhe ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore. Ai po mbahet ende...

VIDEO/ E besoni? Zbulohen pamjet, Erdogan u la Putin të presë!

Thuhet se Vladimir Putin nuk ka pritur asnjë lider botëror gjatë. Por në takimin mes tij dhe Erdogan dy ditë më parë në Shën...

Policia italiane arreston 7 të dyshuar per vrasjen e 18 vjeçarit shqiptar.

Policia italiane ka arrestuar shtatë persona si të dyshuar për vrasjen e një të riu shqiptar. Ngjarja ka ndodhur më 3 korrik në ambientet e...

Zbulohet kush është i riu i vrarë në Vlorë

Policia e Vlorës ka zbuluar identitetin e të riut, që u gjet i vrarë me një plumb në kokë. Ai është Endri Kosteja, 20–vjeç,...

Qeveria “Rama Meta” është një bukë e thyer që nuk ngjitet më

Nga Preç Zogaj Kërkesën për krijimin e një qeverie teknike që do të organizonte brenda një afati të negociuar zgjedhje të lira e të ndershme...