Home 2016 August 16

Daily Archives: 16 August, 2016

Prokuroria: Ja pse 60 vjeçari vrau të dashurën me moshe te re!

Prokuroria ka nisur tashmë hetimet për zbardhjen e shkakut të krimit të pasionit, që la pas dy viktima. Biznesmeni i farërave që mbyti të...

Kjo eshte Shqiperia. Shitni mend sa te doni me flamur shqiponjash. Ne kemi hak...

Nga Miranda Haxhia E realizoi 'Filmin triller' ai vrasesi i vajzes me emrin Jonida. Do ta kishin zili tere historine skenaristet e medhenj, qe, nga çdo...

Nje model qe politikanet te mos genjejne!

Nga Mentor Kikia Një model se si të mos i lëmë politikanët të vazhdojnë të na gënjejnë Ne akonhemi nga cdo qeveri, parlament dhe kryetar bashkie...

A është marrëveshja e Ohrit një reklamë apo realitet?

Nga Selim Ibrahimi Kaluan 15 vite që kur u nënshkrua Marrëveshja e Ohrit (MO).Përditshmëria në Maqedoni tregon se raportet shqiptaro-maqedonase nuk janë përmirësuar dhe dallimet...

Familja, ajo e “moralit shterp”: nuk nderon vajzen ne varrim!

Nga Enida Bozheku Vend dyfytyrash! Plaku, dashnori, i dashuri, burri a shoku, vret vajzen 29 vjeçare per xhelozi marrie; e lidh e shtrengon, mbyt, dhunon! Ai, plaku:...

Edhe një tjetër arrestim si në botën e mafies

Gjuetia e shtrigave po merr çdo ditë e më shumë një trajtë sa vjen e më çnjerëzore në Turqi. Gazetarë, analistë dhe njerëz që...

Lavdërim Muhaxheri është gjallë!?

Terroristi kosovar, Lavdrim Muhaxheri që kërkohet edhe nga INTERPOL është gjallë. Simpatizantë të tij dhe të organizatës terroriste, Shteti Islamik (ISIS) e kanë publikuar...

7 bulqizake për të vjedhur shtëpitë e plazhit në jug, Ja emrat!

Policia e Vlorës njoftoi se kak shkatëruar një bandë të grabitësve të banesave të plazhit gjatë vijës bregdetare Himarë-Sarandë. Në pranga janë vënë 7...

Shokon imami: Gruaja që refuzon seksin me burrin, eshte e mallkuar

Një imam në Gjermani i ka shokuar të gjithë, duke deklaruar se gruaja është e detyruar të kryejë marrëdhënie seksuale me bashkëshortin, edhe nëse...

SMS romantike/ Ja çfarë bën gruaja e gjyqtarit Shyqyri Çobo. Pse habiteni!

Njësoj si Tefta e Shukrit edhe gruaja e gjyqtarit të Beratit që i dërgonte SMS një gruaje të divorcuar, ka dalë krah burrit të...