Home 2016 September 19

Daily Archives: 19 September, 2016

Shendetesia Publike Shqiptare… koha per reflektime te thella dhe veprime te matura!

Nga Tritan Kalo Mjeku i zot, ai qe mer persiper te bej “ZOTIN” per te shpetuar jeten e nje njeriu tjeter, nuk duhet te jete...

Arben Llalla sulmon Fatos Lubonjen ne mbrojtje te Cameve te Dibres

Nga Arben Llalla Nuk është rastësore që Fatos Lubonja herë pas herë shfaq jo vetëm ndenjat e tij islamofobe, por edhe ato kundër shqiptarëve të...

Nuk janë fajtorë gjithmonë vetëm “ata” jemi edhe ne…

Nga Ndue Ukaj Kjo "dashni" që kemi dëfteu tani e sa kohë për vendin tonë, kulturën dhe gjuhën tonë, s' ka mjaftua aspak që t'...

Sa u indinjova me deklaraten e ministrit austriak per femrat e mbulura ne Shqiperi!

Nga Silva Baltadori Sa u indinjova me deklaraten e ministrit austriak! E verteta eshte se sot Europa sociale jo vetem i hap dyert radikalizmit islamik......

Vijon hakmarja? Rama i bllokon Radion Koços!

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA) ka hequr licencën për “Radio +2”. Në njoftimin zyrtar, AMA bën të ditur se në mbledhjen e ditës së...

Xhunga: Si i njoh unë dy doktorët, Helidonin dhe Dritanin!

Nga Rudina Xhunga Helidonin e takova në ashensor ditën e parë të shkollës. Po shoqëronte vajzën e vogël, në klasën e parë. E pyeta a...

BE: Po monitorojmë situatën e trafikut

Edhe Bashkimi Europian është i shqetësuar mbi situatën e trafikut të drogës nga Shqipëria ndaj dhe po monitoron në mënyrë të vazhdueshme përpjekjet e...

Spiropali: Ja pse nuk e lajmëruam Kokëdhimën per mbledhjen e Kryesisë

Ish-deputeti Koço Kokëdhima nuk ishte pjesë e mbledhjes së sotme të Kryesisë së Partisë Socialiste. Ndonëse ai është Sekretar për Reformën Strukturore dhe Emigracionin,...

Del raporti sekret i shërbimeve te huaja për drogën në Shqipëri

Një raport i shërbimeve sekrete të inteligjencës italiane dhe gjermane hedh dritë mbi zonat e kultivuara me kanabis sativa në territorin Republikës së Shqipërisë. Ky...

Anika Dokle “perplaset” ashper me Mentor Kikian

Nga Anika Dokle Tani nuk hesht me, Mentor Kikia!!! Se pari, dy statuset e tua kane diskordanca te rendesishme dhe te qellimshme sa i takon te...