Home 2016 September 23

Daily Archives: 23 September, 2016

Ekzistenca e Bosnjë-Hercegovinës Varet nga Referendumi i së Dielës 25 shtator

Nga Avokat Shpetim Beqiri Shkaktar i fillimit të luftës së parë botërore ishte një serb, Gavrilo Princip i cili me datën 28 qershor 1914, bëri atentatin...

Brisida Shehaj flet për bisedën me Ramën pas largimit nga Tatimet

Ish-drejtoresha e Tatimeve, Brisida Shehaj ka folur për herë të parë pas njoftimit të largimit të saj nga detyra në një prononcim për “Panoramën”. “Pas...

20 vite burg për hakerin kosovar që ndihmoi ISIS

Hakeri Kosovar, Ardit Ferizi është dënuar në Shtetet e Bashkuara me 20 vite burg per implikim me ISIS. I riu shqiptar u arrestua vitin...

Muc Nano nga “të gjitha qelbësirat të bashkohen të rrëzojne Berishën, ne PS të...

Opinionisti Mustafa Nano ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Edi Rama dhe direkt pas miratimit në Kuvend të ligjit që lejon importin e plehrave. Sic ndodh...

VIDEO / Polici i vendos gjobë makinës, kuksiani e kërcënon! Nuk do e besoni...

Një ngjarje aspak e këndshme ka ndodhur në qendër të qytetit të Kukësit, ku dy kuksianë kanë dhunuar dhe kërcënuar një polic rrugor, pasi...

Flet i akuzuari për konfliktin e pronës me investitorin libane ne Lalz

Ja kush eshte 71-vjeçari Pal Selçuni, i cili e konsideron veten aksidentalisht të kthyer në qendër të vëmendjes, pasi, siç thotë, është pronar me...

Shkroi emrin e Ramës në kazanët e plehrave, aktivisti: Rrëfej 7 orët në qeli!

Dy të rinj në Tiranë u shoqëruan mëngjesin e sotëm nga policia, pasi shkruan emrin e kryeministrit Edi Rama dhe të disa politikanëve në...

INTERVISTA E PLOTË ME VËLLAIN E AIDA ÇAJKA, NËNËS SHTATZËNË QË HUMBI JETËN ME...

Nga Luiza Pinderi Nëna 35 vjeçare  Aida Çajka, humbi jetën bashkë me foshnjën e saj në bark, para tre ditësh në maternitetin ‘Koço Gloizheni”. Pas...

Modeli dhe misioni Llalla

Nga Dr. Enver Bytyçi Sot mesuam se prokurori i Pergjithshem, Adriatik Lalla, qe prej muajsh e ka larguar familjen e tij nga Shqiperia, me qellim...

“Bombë” e Donald Lu: Politikanët që kanë përfituar nga lidhjet e tyre me trafikantët...

Në bashkëbisedim me studentë të gazetarisë, ambasadori amerikan është ndalur edhe tek çështja më e diskutuar kohët e fundit, për trafikun e drogës. Donald Lu...