Home 2016 September 26

Daily Archives: 26 September, 2016

Pizzarotti in Albania: “Stiamo allargando i rapporti economici”

“In questi giorni mi trovo in visita istituzionale in Albania, dove ho incontrato il sindaco di Tirana Erion Veliaj e il ministro albanese del welfare,...

Arrestimi i te denuarit si nëpër filma (VIDEO)

Një i dënuar me 18 vite burg nga gjykata është arrestuar nga forcat e Komisariatit Nr. 2 në Tiranë. Në pranga ra Vladimir Baku,...

Berisha nuk e perballon dot me “lumin” e qytetareve digital!?

Ish-kryeministri Sali Berisha publikoi në rrjetin social Facebook një mesazh nga një qytetar që komentonte foton e kreut të PD-së Lulzim Basha me një...

Rama nxjerr FRESSH të fshijë emrin e tij nga kazanët (foto)

Të rinjtë e Forumit Rinor Eurosocialist po mbulojnë emrat e deputetëve dhe ministrave në kazanët e plehrave. Fotot janë bërë në Gjirokastër ku një...

Mentor Kikia i përgjigjet Elona Meços për të gjitha llojet e plehrave!

Nga Mentor Kikia Kolegia ime Elona Meço, ngre disa pyetje, që dhe unë i kam rrotulluar në mendje shumë herë: Po citoj Elonën: “Kush mund te me...

Tmerron italianët, shqiptari: “Jam i ISIS. Do t’ju vras të gjithëve!”

Policia e Riminit në Itali arrestoi një 21 vjeçar shqiptar, rezident në këtë provincë me akuzën e propagandës radikale dhe rezistencë ndaj forcave të...

Vini re transformimin e deputetes Olta Xhaçka

Seancat e të enjteve në Parlament janë kthyer tashmë edhe në një shfaqje të vërtetë mode nga ana e zonjave deputete. Ato zgjedhin të...

Rrëfen tmerrin e aksidentit ndërsa nuk e di për humbjen e policit tjeter!

“Ishim duke patrulluar kur na përplasën…”  Kështu shprehen Besim Voja dhe Neil Hoxha, dy kolegët e policit të ndjerë Ervin Haxhia që u aksidentuan...

Kamera e fshehtë/ Me 20 mijë lekë ryshfet tatimori te le rehat!

“Fiks Fare” i është rikthyer mbrëmjen e së hënës korrupsionit në administratën shtetërore, ku denoncoi me zë dhe figurë një inspektor tatimor, i cili...

Zbardhet atentati i Velipojës: Babai me 2 djem qëlluan mbi një furgon

Policia e Shkodrës ka dhënë detaje mbi përplasjen e armatosur në Velipojë. Sipas saj ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:00 në fshatin Mali Kolaj. Policia...