Home 2016 October 7

Daily Archives: 7 October, 2016

DILEMA E IMPORTIT TE PLEHRAVE

Nga Roland Lami Qasja liberale Te stimulojme importin e mbetjeve per te vitualizuar sektorin e riciklimit me avantazhet dhe disavantazhe e meposhtme: Avantazhet 1. Nxjerim nga kriza bizneset...

AKIP i kërkon presidentit Nishani të kthejë në Kuvend ligjin e importit të plehrave

Një grup aktivistësh të Aleancës Kundër Importit të Plehrave (AKIP) dhe aktivistë të grupimeve të tjera qytetare zhvilluan një takim informues me Presidentin e...

Tirana për 24 orë mes mbretëreshave dhe princave nga e gjithë bota

Dhjetëra pjesëtarë të familjeve mbretërore nga e gjithë bota janë të ftuar në dasmën e Princit Leka me Elia Zaharian, ceremoni madhështore e plot...

Në pritje të Vetting–ut!

Nga Dritan Shano “Zotërinj të trupit gjykues Nuk e di si ndodhi kjo. Si u prishën punët. Se i kishim terezitur aq mirë. Ndoshta ishte për...

Dule: Hipokrizia e Ramës pa tavan, kur është për qëndrimin në pushtet!

Kryetari i Partisë për Bashkimin e të Drejtave të Njeriut, Vangjel Dule e quajti “hipokrit” kryeministrin Edi Rama për qëndrimet e shpallur se ai...

Burra, martohuni me një grua inteligjente – bën mirë për shëndetin

Këtë e thotë një studim: një grua e zgjuar e stimulon burrin dhe e ruan madje për ta ndjerë më pak pleqërinë me kalimin...

Takimi/ Nishani do ti kthejë parlamentit ligjin e plehrave

Presidenti Bujar Nishani ka dhënë të gjitha sinjalet se ai do tia ktheje mbrapsht qeverisë dhe parlamentit, ligjin për importin e plehrave. Gatë një takimi...

Video/ Gazetarja kreut te Turizmit: “Bëni emisione idiote dhe harxhoni para pa lidhje për...

Një përplasje e fortë ka qenë këtë mbrëmje edhe ajo midis gazetares Alma Çupi dhe kreut të Agjencisë Kombëtare të Turizmit, Ardit Çollaku. Alma Çupi:...

Moti i keq, shihni çfarë bëhet në Rrugën e Kombit

Moti i keq gjatë ditës së sotme ka shkaktuar probleme në qarkullim edhe në Rrugën e Kombit. Ka patur rrëshqitje gurësh dhe inertesh në segmentin...

Zbardhet vendimi pse Këshilli i Evropës refuzoi tre kandidatët e Ramës në Strasburg

Këshilli i Evropës i ka rezfuzuar tre kandidaturat e propozuara nga qeveria shqiptare për një vend në Gjykatën Europiane të të Drejtave të Njeriut...