Home 2016 October 24

Daily Archives: 24 October, 2016

Dy absurditete per dhunen ndaj grave!

Nga Sevim Arbana Dy absurditete per dhunen ndaj grave, qe ende vazhdojne' E para: Megjithese dhuna eshte nje veper penale, kallezimet behen ne gjykaten civile dhe behet...

Rudina Xhunga: Mjaft u morët me Matildën!

Nga Rudina Xhunga Matilda Makoçi u rikthye. Në një mbrëmje modeste, duke recituar poezi dhe  kërcyer, e rrethuar me përkujdesje nga njerëzit e dashur të...

Për inat të vjerrës do të flej me mullixhiun

Nga Shpëtim Pollozhani Se ç’na polli kjo “demokracia” disa lloje kaçakësh (fjala kaçak është  turqizëm që do të thotë i ikur I arratisur, outlaë i thonë...

Llapaqeni… E njihni edhe ju…?

Nga Alfons Cupaj Llapaqenin e njohin të gjithë. Cilësitë që ka si lëpirës dhe shpifës e bëjnë atë unik. Gjuha e tij arrin të depërtojë...

Shqipëria një euro e gjeja e gjalle jepet falas!

Nga Arben Abazaj "Levizja per Vloren" ju ben thirrje te cohemi ne proteste diten e Enjte date 27 Tetor para bashkise se qytetit. Shqiperia nje...

‘Darka e fundit’ e Jezusit në version modern me te pasme bombastike (foto)

Duket se kanë ngjallur zemërim në vend, pasi kanë pozuar në një foto duke rikrijuar pikturën mitike të besimit të krishterë, ‘Darka e fundit’…duke...

VIDEO/ Hyjnë për të grabitur në restorant, shikoni çfarë i bën kamerierja!

Një grua e guximshme ka ‘tmerruar” dy grabitës, të cilët kishin hyrë në një restorant pulash të pjekura në Costa Rica. Grabitësit kanë ikur me...

Vlahutin: Krimet e diktaturës meritojnë njohje të plotë

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Romana Vlahutin, deklaroi se krimet gjatë diktaturës komuniste meritojnë njohje të plotë. Në kuadër të ‘Ditët së kujtesës’...

Obama mbështet shqiptaren që kandidon për Kongres, Suzana Shkreli: Është liderja që na duhet

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Barack Obama ka shprehur mbështetjen për shqiptaren Suzana Shkreli, e cila kandidon për kongresmene në zgjedhjet presidenciale...

“Exit” al ministro Tahiri: Ma e’ il fumo di un incendio che brucia speranze...

Da Exit.al “I problemi reali sono la poverta’, la disoccupazione, l’ingiustizia, e la diseguaglianza. Questi sono i problemi alla base che dobbiamo correggere, e dopo...