Home 2016 December 5

Daily Archives: 5 December, 2016

Të gjithë i vrasin nga pak gratë

Riviera Dedaj Burri vret gruan në Fier, Kuçovë, Tiranë, Lezhë, Korçë, burri vret gruan kudo dhe si do…Shoqëria tronditet shkruan pafund në rrjetet sociale, bën...

Irena Papas: Jam shqiptare dhe Peloponezi ka plot shqiptarë (VIDEO)

Dy aktorët e mëdhenj të filmit  “Odisea” ose aventurat e Uliksit, janë shqiptarë. Natyrisht që i madhi Bekim Fehmiu dihej, por një deklarate më se...

“Gratë e ‘Rilindjes’ dikur hanin sufllaqe, sot me varëse e çanta firmato”

NGA AGRON GJEKMARKAJ Mbrojtja që “Rilindja” i bëri buxhetit të ri të enjten që lamë pas në Parlament na la pa mend, na topiti nga...

Gazetarja Halili si kristjane: Lutem Zotit për çdo nënë, që derdhi lotë për tim...

Gazetarja e njohur Erenestina Halili e cili humbi djalin e saj ne nje aksident tragjik ne Bllok, pas nje heshtje sigurisht te dhimbshme gjeti...

Bregu thirrje Publike Prokurorit te Pergjithshem!

Nga Majlinda Bregu Ngjarjet e makabritet e diteve te fundit, ai i gruas se vrare nga bashkeshorti ne Fier dhe ajo e sotmja ne Korce,...

KUNDËR POLITIKËS TRADICIONALE ANTISHQIPTARE NË IRMJ.

Nga Sulejman Abazi Në javën e fundit të zgjedhjeve parlamentare në IRMJ, Çfarë dinë këta politikanë të degraduar, më përpara se sa elektorati të votojë?! Druaj se...

Un “ponte” tra Italia e Albania

DA REDAZIONE MOLFETTAVIVA «È l'inizio di una rivoluzione»: così l'associazione Imprenditori dell'area industriale di Molfetta, definisce la visita di due giorni che, giovedì 8 e...

“Pronto? L’Italia censurata dalle telefonate di Radio Radicale“ (Mondadori). Sono passati trent’anni e...

Da Roberto Spagnoli Invettive, minacce e insulti fanno parte purtroppo ormai da tempo della realtà dei social network. Il “dibattito” fiorito in queste settimane di...

Publikohen emrat që mund të zëvendësojnë Mateo Renzin

Mediat në Itali kanë nisur hamendësimet se kush mund të jetë kreu i ri i qeverisë, pas dorëheqjes se Matteo Renzit Shumë media kanë eleminuar...

SHISH kërkon pajisje për të përgjuar bisedat në Viber dhe WhatsApp?

Blerja e disa pajisjeve përgjuese moderne nga ana Shërbimit Informativ Shtetëror, të cilat mund të interceptojnë bisedat edhe në programet Viber apo WhatsApp, mbetet...