Home 2016 December 15

Daily Archives: 15 December, 2016

S’jemi shoqëri demokratike, kot mashtrojmë vetën!

Nga Fadil Maloku Ne jemi shoqëri improvizuese, sepse, u besojmë BLANKO vendimeve (përrallave) të hajnave e matrapazëve politik, që stimulojnë dhe shumzojnë, për çdo ditë...

Vlahutin paralajmëron Ramën: Shërbimet që pritet të vijnë në janar

Bashkimi Europian këmbëngul në faktin që Vettingu duhet të japë rezultatet e para, në mënyrë që edhe institucionet evropiane të vendosin për hapjen e...

Basha nuk e lë Dakon të flasë: Sukese në jetë!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ishte i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në “News 24” të gazetarit Ylli Rakipi dhe kur emisioni nisi...

Ambasadorja e Republikës së Kinës Zj.Jiang Y ne Institutin Kulinar Neranxi

Ambasadorja e Republikës së Kinës në vendin tonë, Zj.Jiang Y. ishte sot së bashku me stafin e Ambasadës për t’iu mësuar studentëve të Institutit...

“Kujtim Gjonaj dhe magjia e filmit”.

Historinë e gdhendin njerëzit e mëdhenj. Ata udhëheqin botën dhe bëjnë mrekullitë. Njerëzit që dashurojnë dhe dinë ta ndërtojnë bukur jetën, punën dhe marrëdhënien...

Video/ Rrëfimi me lot në sy i babait: Si e gjeta fqinjin duke abuzuar...

Një burrë 39-vjeçar, Lulzim Bardhi, u arrestua nga Komisariati numër 2 i policisë, në kryeqytet për përdhunimin sistematik të një vajze 14-vjeçare. Abuzimi seksual për...

Video-STOP/ Përdhunoi vajzën e tezes, vjen në jetë foshnja

Në fshatin Gjonomadh vjen rasti i një raporti seksual me kushërirën, ku më pas ka ardhur në jetë edhe një fëmijë. Kasandra Senimllari denoncon në...

Suedia përgatitet për luftë

Suedia ka këshilluar autoritetet lokale që të përgatisin infrastrukturën dhe procedurat e mbrojtjes civile, “në rast lufte”, për shkak të shqetësimit në rritje të...

Pas deklaratës së Ambasadorit Lu, nis goditja e parë ndaj pasurisë së Balilit

Pas aksionit në banesa e biznese për kapjen e Klement Balilit, policia ka sekuestruar dokumentacionin e pronësisë së resortit luksoz turistik “Santa Quaranta”, në...

Publikohet për herë të parë video e përdhunimeve në Gjermani

Meshkuj të çmendur deri në ekstazë, femra që bërtasin duke qarë, kjo është panorama e videos të mëposhtme të publikuar nga Daily Mail e...