Home 2016 December 19

Daily Archives: 19 December, 2016

Vrasësi i ambasadorit rus, anëtar i partisë së Erdoganit

  Mert Atlintas, vrasësi i ambasadorit rus në Turqi, mësohet se është pjesë e partisë në pushtet AKP, transmeton “Zeri.info”. Në bazë të disa shpërndarjeve që...

Zbulohet e fshehta e kamionit te masakres ne Berlin

Detajet e sulmit ne Berlin/ Kamioni që u përplas me turmën në tregun e Krishtlindjeve në Berlin, erdhi nga kryeqyteti i Hungarisë, Budapesti. Kështu raporton “Berliner...

Shikoni LIVE Berlinin në alarm/ Kamioni përplas turmën

Përsëritet atentati terrorist i Nisës. Një kamion është përplasur me një treg krishtlindjesh në Berlin. Mediat vendase shkruajnë për 9 vrarë dhe 50 të...

Pse po blen Serbia avionë luftarakë nga Rusia?

Serbia do të blejë avionë luftarakë prej Rusisë. Kjo ka të ngjarë të shtojë tensionet në Ballkan në kuadër të ndikimit të Moskës në...

Atetantori me kollare qëllon ambasadorin rus në Ankara!

Nga Prof. As. Dr. Enver Bytyçi Që prej nisjes së konfliktit në Siri e deri më sot Turqia ishte pozicionuar qartësisht në krah të kryengritësve opozitarë....

Terrore a Berlino, camion piomba su un mercatino di Natale: almeno 9 morti

Viene fatto sapere che un camion si è schiantato contro un affollato mercato di Natale a Berlino vicino alla Chiesa del Ricordo nel quartiere...

Kryetari i Bashkisë së Ankarasë “zbulon” porositësit e vrasjes së ambasadorit rus në Turqi

Kryetari i Bashkise se Ankarasë, Melih Gökçek, ka thënë se ambasadori rus në Turqi, Andrey Karlov, mund të jetë vrarë nga një anëtar i...

Koncerti i Vjenës në Tiranë? Tenori Agim Hushi thirrje Ramës: Mos bëj show me...

Nga Agim Hushi Te dashur miq qe me keni shkruar ne inbox dhe me kini kerkuar tju ndihmoj per bileta per koncertin e mikut tim,...

10 vendet nga do nisë Lufta III Botërore

Lufta e tretë Botërore mund të jetë më afër se sa mendojmë. Që nga Izraeli tek Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Daily Express tregon...

Nga Sarajeva në Ankara dhe rreziku i një lufte botërore

Ilir Demalia Vrasja e ambasdorit rus sot në Ankara do të ndryshoj drastikisht të gjitha hartat gjeopolitike, diplomatike të Europës. Europa ka kohë që ka...