Home 2016 December 24

Daily Archives: 24 December, 2016

Dështimi i Edi Ramës, jo vetëm me BE

Nga Mimoza Kociu Vetëm në Shqipëri e me një kryeministër si zoti Rama, moshapja e negociatave me BE-në dhe sidomos mosvënia e një afati për...

FESTIVALI QË NUK ISHTE FESTIVAL!

Nga Enriko Ceko Prej shumë vitesh festa e muzikës shqiptare, Festivali i Këngës në Radiotelevizionin Shqiptar, nuk qenka më e tillë dhe arsyeja kryesore është...

Janullatos uron për Krishtlindje: Mposhtni arrogancën (VIDEO)

Kryepeshkopi i Kishës Ortodokse të Shqipërisë, Anastas Janullatos ka shpërndarë përmes një videoje mesazhin e tij të urimit me rastin e festës së Krishtlindjes. Ajo...

Nënkryetari i KMSH-së, Gazmend Aga: E dua Jezusin, e dua Muhamedin, e dua Paqen

(Autori Gazmen Aga është nënkryetar i Komuniteti Musliman Shqiptar) Në këtë kohë krize vlerash, shqiptarët kanë ende të pakonsumuar gurin e çmuar të dialogut ndërfetar....

Onkologjiku sërish në krizë. Seancat e kimioterapisë shtyhen për në janar!

Denisa Canameti, gazeta “Shëndet+” dhe Shëndeti Online Në shërbimin e onkologjisë nuk punon as sistemi i rradhës. Në fakt, është e pamundur të vihet rend...

Lamtumirë bajraktarizëm!

Nga Keti Bazhdari Për këdo që e shikonte rezistencën ndaj reformës në drejtësi dhe Vetting-ut si një ndërmarrje të përkohshme dhe të vetëm pak personave...

Ledina skandaloze? Kjo këngëtare e nxorri gjoksin në shesh…sikur te kish nxjerre Ledina do...

Të shumtë ishin ata që kritikuan fustanin rrjetë të prezantueses Ledina Çelo natën e parë të Festivalit. Por dje, në Finalen e FiK një tjetër...

Philips: Maqedonia është në krizë që nga dhuna etnike, e cila kishte shpërthyer në...

Intervista e posaçme për Bota sot, me Profesor David L. Phillips – Drejtor i Programit për Studimin e të Drejtave të Njeriut, vendosjen e...