Home 2016 December 29

Daily Archives: 29 December, 2016

Allarme a Parma: il candidato sindaco e’ un albanese!

Da Exit.al Con un colpo di scena destinato a riempire le cronache cittadine, l’avvocato Gentian Alimadhi, 44 anni, nato in un campo di internamento a...

Gjuha vullgare në publik, është shenjë evidente e krizës morale!

Nga Fadil Maloku 1. Gjuha vulgare në debate publike, por, edhe në ato të jetës private..pothuajse të shumtën e rasteve po shquhet, apo po nominohet...

Siria: un accordo di spartizione tra gli eredi di tre ex imperi

Da Alberto Negri L’accordo di tregua tra Russia-Turchia-Iran non è la fine della guerra in Siria ma una sorta di spartizione in sfere di influenza...

Kur Moska dhe Ankaraja “luajnë në paqe”

Nga Azem Parllaku Në dy deklarata të veçanta, Turqia dhe Rusia kanë akuzuar SHBA se janë duke mbështetur grupet terroriste që luftojnë kundër presidentit Bashar...

Besnik Aliaj refuzon pjesmarrjen në seancen ilegjitime të Keshillit Bashkiak për Planin Rregullues

Nga Besnik ALIAJ Te premten e kaluar administrata e Keshillit Bashkiak ne emrin tuaj na dergoi nje ftese per takim me hartuesit e planit te...

Kreu i Policisë së Tiranës ‘kërcënon’ këngëtarët (VIDEO)

Me rastin e festave të fundvitit, Policia e Tiranës ka organizuar me të gjithë punonjësit një festë në një prej lokaleve të kryeqytetit. I pranishëm...

ISIS-i kërcënon Europën me sulme terroriste për festa: “T’i kthejmë këngët në vajtime”

Një grup pro-Shtetit Islamik i bëri thirrje mbështetësve të xhihadistëve të kryejnë sulme në vende të tilla si spitale e tregje në Europë gjatë...

Lapsi.al: Pas Durrësit/ Pse i përkulet Veliaj Metës?

Sot në Durrës ka ndodhur një ngjarje e veçantë. Këshilltarët e LSI dhe PD-së u bënë bashkë dhe rrëzuan buxhetin 2017 të Bashkisë së...

Si lëvizën votat e LSI-së kundër Vangjush Dakos në Durrës

Këshilli bashkiak i Durrësit nuk arriti të votonte buxhetin për vitin 2017. Për miratimin e tij duheshin 26 vota, por “pro” votuan vetëm 21...

Il Babbo di Capodanno Ateo albanese ed un augurio per 2017

Da Sonila Alushi In uno stato ateo come l'Albania della mia infanzia, non si festeggiava per niente il Natale e si festeggiava tantissimo il Capodanno....