Home 2017 January 3

Daily Archives: 3 January, 2017

Europa në prag lufte, Merkel kërcënon Rusinë

Angela Merkel ishte e palëkundur në kërkesën e saj për një linjë të ashpër ndaj Rusisë, nëse nuk ndalon fushatën e bombardimeve në Aleppon...

Dallon Shqiptari ndërsa publikon foton e Kim Kardashian me këmbë lart

Nuk ka dyshim se Kim Kardashian me ditë të tëra i planifikon daljet dhe përgatitjet e saja për parakalimin në tapetin e kuq. Ajo...

Ja si është transformuar Angelina Jolie!

Divorci me Brad Pitt dhe problemet me të cilat janë përballur kanë bërë që Angelina Jolie një nga aktoret e preferuara për shumë njerëz...

Horoskopi/ Si do të jetë seksi për 12 shenjat në 2017-ën

Viti i ri erdhi. A e keni menduar si do të jetë jeta juaj sentimentale në 2017-ën? Hidhini një sy shenjës tuaj për të kuptuar çdo...

Rama “perplaset” me Vasilin per koncertin e Vjenës në Tirane…

Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka komentuar zhvillimin e “Koncertit të Vjenës” në Tiranë. Ndersa i pyetur nga mediat lidhur me këtë...

Ndahen patentat për automjetet manuale dhe automatike

Në vitin 2017 do të fillojë lëshimi i patentave posaçërisht për drejtuesit e automjeteve me kambio automatike. Udhëzimi i Ministrisë së Transporteve që bën...

Shok/Momenti i tmerrshëm kur një grua goditet nga rrufeja (Video)

Një grua braziliane është goditur nga rrufeja në një plazh pranë Sao Paulos. Videoja tregon gruan duke ecur përgjatë bregut të detit, në një ditë...

Acari do mbërtheje vendin, temperaturat deri në – 20 gradë

Duket se nga dita e enjte, i gjithë vendi do të përfshihet nga moti i ftohtë me reshje debore. Gjendja e alarmit, sipas meteorologëve,...

“Treshe nën një qeleshe”; Blushi ironizon PS, LSI dhe PD

Ben Blushi akuzon si edhe ironizon tre partitë e mëdha, PS, PD dhe LSI. “Treshe nën një qeleshe”, i cilëson kreu i LIBRA, tre partitë...

Ekonomia “mbahet” nga grekët

Stoku i investimeve të huaja direkte në ekonominë shqiptare tejkaloi për herë të parë shifrën 5 miliardë euro në fund të vitit 2015. Lajmi...