Home 2017 January 8

Daily Archives: 8 January, 2017

Panik te politika! Ligji i ri për hetimin e pasurive shkon në Kuvend.

Pas drejtësisë, objekt i kontrollit dhe i verifikimit të ligjshmërisë së pasurive, do të jetë politika. 140 deputetë të Parlamentit Shqiptar do t’i nënshtrohen...

20 të vdekur nga temperaturat e ulëta në të gjithë Evropën

Temperaturat e akullta në të gjithë Evropën kanë lënë më shumë se 20 të vdekur ku u mbuluan edhe ishujt grekë dhe Italia jugore...

Vdekja e mistershme e prokurorit, rrëfehet vajza e Xhevat Hanës

Ashtu si 5 vjet më parë, kur prokurori Xhevat Hana ndërroi jetë në spital, edhe sot familjarët hedhin dyshime për rrethanat e vdekjes së...

A po fillon Lufta e Tretë Botërore? Ja cilet Popuj besojne se po!

Lufta e Tretë Botërore është shumë pranë. I këtij mendimi janë qytetarët e vendeve Perëndimore, të paktën, tregon një sondazh i fundit i publikuar...

Pse Turqia festoi disfatën e Hillary-t dhe plani i Erdogan për një aleancë me...

Turqia festoi disfatën e Hillary Clintonit. Me presidentin e ri amerikan Erdogani synon një aleancë të qëndrueshme. Për t’u diskutuar fati i Gylenit, mbështetja...

Shokuese/Në Gostivar, nusja ikën nga dasma e saj me dajën e burrit. Ja c’ben...

Një dukuri jo e zakonshme ka filluar të përsëritet viteve të fundit tek shqiptarët në Maqedoni. Shumë dasma në një kohë të shkurtër, shume...

Zbulohet ‘kleçka’ që çoi në lirimin nga burgu të Lulzim Berishës

Hetimi i Prokurorisë ka evidentuar parregullsi në lirimin e Lulzim Berishës, jo vetëm nga burgjet, por edhe nga Gjykata e Durrësit. Ky ishte shkaku pse...

Luftë e re nëse Haradinaj ekstradohet në Serbi. Paralajmërimi i Ish-prokurorit të Hagës

Nëse Haradinaj nuk lirohet dhe nëse ai vazhdon të mbahet në paraburgim në pritje të procedurave të ekstradimit në Serbi dhe mbase edhe më...

Berisha: Kelmend Balili filmohet duke peshkuar në resortin e tij luksoz

Ish -kryeministri Berisha ka postuar disa foto, të cilat, sipas tij tregojnë Kelmend Balilin duke peshkuar në resortin e tij luksoz, Santa Quaranta në...

Temperatura nën zero edhe javën që vjen!

Duket se i ftohti polar do të vazhdojë edhe javën që vjen edhe ne Shqiperi. Sinoptikanët parashikojnë vlera negative edhe pse do të ketë...