Home 2017 January 19

Daily Archives: 19 January, 2017

Avari në avionin ku udhëtonte Rama, shtyhet nisja per Tirane

Një avari në avionin e linjës Singapor­Frankfurt ka sjellë ndërprerjen e udhëtimit të delegacionit shqiptar të kryesuar nga kryeministri Edi Rama, në drejtim të Shqipërisë. Kreu i qeverisë...

SHBA “armatos” Shqipërinë 250 blinda dhuratë për ushtrinë

250 autoblinda ushtarak do ti shtohen ushtrisë shqiptare brenda gushtit 2017. Burime nga ministria e Mbrojtjes bënë me dije se këto mjete janë dhuratë e ushtrisë amerikane...

Violinisti Lorenc Radovani Koncert ne Amerike

Nga Adela KRISTO Aktiviteti i instrumentistëve shqiptar duket se shtrihet sot në mbarë botën. Funksionimi i rrjeteve sociale dhe faqeve zyrtare të institucioneve të vendeve...

Sorina Koti: Te gjithë drejt Perendimit, Rama ne Azi!

Politikania e re e qytetit te Korces sot ne profilin e saj ne Facebook ben sarkazem me kryeministrin Edi Rama i cili ndërsa te...

Zbulohet shkaku pse Italia goditet nga tërmetet. A rrezikohet Shqipëria?!

Me tërmet kuptohen lëvizjet e tokës të shkatërruara nga proçeset e thyerjeve dhe shkatërrimit të shtresave në zonën e vatrës së tërmetit, ku energjia...

12-vjeçarja ikën nga shtëpia, policia e gjen në hotel. Shokon e mitura: Po bëj...

Një 12-vjeçare, e cila ishte larguar nga shtëpia e saj prej 3 ditësh është gjetur nga policia në një hotel në “Rrugën e Kavajës”...

Pas zhvillimeve të fundit, Mogherini fton Kosovën e Serbinë në dialog

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka caktuar 24 janarin si ditë për mbajtjen e takimit të nivelit të lartë mes Kosovës...

Ambasada Amerikane njoftim të rëndësishëm për vizat

Ambasada e SHBA-s në Tiranë, njofton të gjithë të interesuarit se si mund të përfitojnë në vizitë turistike për në Shtetet e Bashkuara. Në një postim...

“Divorcohet” Edi Rama. Ja si rezulton statusi civil i kryeministrit në sistemin TIMS

Në ka sistem që duhet të ishte më i përditësuar se të gjithë është pikërisht TIMS-i, një sistem elektronik, nëpërmjet të cilit kontrollohen hyrjet...

Aleksin nuk e vrava unë!

Nga Sokol Balla Dëgjova Mark Nikën dje kur foli në Top Channel. Pak më herët kisha folur me të, kur i kërkuam të prononcohej pas...