Home 2017 March 3

Daily Archives: 3 March, 2017

Arbana Xharra i përgjigjet ambasadores turke në Kosovë

E nderuar Ambasadë e Republikës së Turqisë në Prishtinë Kjo nuk është hera e parë që reagoni ndaj përmbajtjeve të shtypit të lirë në vendin...

Ja helikopteri që po shuan ISIS-in

Sipas zyrtarëve të ushtrisë ruse helikopteri ka ndihmuar shumë, gjatë luftimeve në qytetin Palmira. “Operacioni kundër formacioneve të armatosura ilegale me helikopterët më të avancuar...

Skandali/ zbulohet urdhri i Prokurorisë Durrës për kontenierët me mbetje

Vijojnë të dalin dokumenta dhe të dhëna të tejra për skandalin e mebtjeve të mbërritura për tranzit në vendin tonë, por që u zhdukën...

Hashtag zbulon arsyen e blerjes së vilës 1.6 mln euro nga Vlahutin:

Blerja e një vile me vlerë 1,6 milionë euro nga Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Romana Vlahutin, në një zonë rezidenciale të kryeqytetit,...

Hetim parlamentar në Romë, për zhdukjen e mafioze të plehrave në Shqipëri

Përfshirja e Eko-Mafias, në trafikun ndërkombëtar të plehrave të rrezikshme, nuk rresht së trondituri dhe habituri të gjithë. Hetimi më i fundit i Drejtorisë...

“Rama shkarkon Tahirin me ndërhyrje nga jashtë”

Ish-kryeministri Berisha, në një status në Facebook shkruan se kryeministri Rama ka zëvendësuar pas presioneve nga jashtë Saimir Tahirin me Niko Peleshin. Më poshtë statusi...

Incident me Mogherinin, të rinjtë i dalin përpara

Ndersa shefja e diplomacisë së BE po linte ambientet e Universitetit të Tiranës, disa të rinj u afruan pranë saj duke mbajtur në duar...

Avokati i Popullit dorëzon në Kuvend listat dhe rekomandimet e ONM

Avokati i Popullit dorëzoi sot pasdite në Kuvendin e Shqipërisë, listat dhe dosjet e kandidatëve aplikues, që shprehën interesin për pozicionet e anëtarëve të...

Meta shpreh shqetësimet për ONM tek Mogherini

Në takimin që Kryetari i Kuvendit Ilir Meta zhvilloi me Federica Mogherini, ka shprehur shqetësimin për zbatueshmërinë e ONM në përputhje me Kushtetutën, problem...

Basha pas takimit me Mogherinin, qeveria teknike zgjidhja

Kreu i PD-së Lulzim Basha në një deklaratë për mediat, pas takimit me Federica Mogherinin, është shprehur se kauza e qytetarëve shqiptarë ka mirëkuptim...