Home 2017 April 9

Daily Archives: 9 April, 2017

Njeriu i Beogradit akuzon opozitën për “lidhje me Moskën”!

Nga Enver Bytyçi Zoti Rama sot paska thënë se ata që nuk duan votime më 18 qershor janë gati të bashkohen me Rusinë. Nëse ai...

Zbardhet dëshmia e administratorit të pallatit ku u vra Artan Cuku

Administratori i pallatit ku u vra ish –drejtori i policisë së Vlorës, Artan Cuku, ka dëshmuar në polici. Ai ka treguar se ka parë...

Gaz Paja a është pjesë e politikës? Ja si përgjigjet aktori!

Është përfolur vazhdimisht që aktori i njohur i “Portokalli”-së, Gaza Paja, do të jetë pjesë e politikës. Madje kjo u nis nga pjesëmarrja e tij...

Basha i përgjigjet Ramës: Për prapanicën tënde s’do ketë luftë civile. O Denar Biba...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha i është përgjigjur sot kreut të Qeverisë për propozimin e tij të fundit se është gati ti japë opozitës...

Shyhet afati për regjistrimin në zgjedhje, dhe 19 ditë kohë për dialog…

Ditën e hënë skadon afati për regjistrimin e partive politike në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit, por përtej parashikimeve të Kodit Zgjedhor, është menduar...

Çfarë duhet të dimë për “Tramvaji Dëshirë”?

Tramvaji dëshirë e Williams është e zjarrtë, e papërpunuar, e stuhishme, e dhimbshme, vazhdimisht emocionuese dhe çuditërisht prekëse përgjatë studimit të depresionit që kalon...

RAPORTI / Shqiptarët të 3-tët në listën e krimit të organizuar në Angli

Shqiptarët kontrollojnë 5.3 për qind të krimit të organizuar në Britani. Është ky përfundimi i raporti të Agjencia Kombëtare britanike kundër Krimit. Në analizën...

Britania, Fallon: Rusia, fajtore për çdo viktimë të sulmit kimik

Për Sekretarin britanik të Mbrojtjes, Sir Michael Fallon, fajin për çdo viktimë civile nga sulmi me armë kimike i javës së kaluar në Siri...

SHBA nis artilerinë, kërcënim ndaj Koresë së Veriut: Jemi gati!

Në një shenjë të rritjes së tensioneve në rajon, Marina e Shteteve të Bashkuara tha se e dërgon një grup sulmues, përfshirë një aeroplanmbajtës,...

Ja si u ekzekutua Artan Cuku sapo u nda nga gruaja dhe fëmijët

Një ekzekutim mafioz ndodhi mbrëmjen e së shtunës në “Rrugën e Kosovarëve” pranë Liqenit Artificial në Tiranë. Persona ende të paidentifikuar vranë me armë...