Home 2017 April 12

Daily Archives: 12 April, 2017

Kush është shqiptari që qarkulloi 600 mijë euro drogë ne Milano

Mediat italiane kanë publikuar detaje të reja mbi arrestimin e trafikantit shqiptar në Itali vitin e kaluar, i cili ka qarkulluar rreth 626.351 euro...

45 parti janë regjistruar për zgjedhjet e qershorit, opozita mbetet jashtë

45 parti janë regjistruar për zgjedhjet e 18 Qershorit. Ky ishte dhe numri zyrtar i partive në raportin e KQZ-së së mbledhjes së sotme. Denar...

Rama takim kokë më kokë me Ilir Metën

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me kreun e LSI-së Ilir Meta ne zyren e ketij te fundit. Ky takim vjen një ditë pas...

Mbi institucionet e reja…

Nga Doriana METOLLARI Reforma në drejtësi, që në fakt është një koncept shumë i madh nga ajo çfarë është shpjeguar deri tani, ngjan si ajo...

PARA-FUSHATA ELEKTORALE

Nga Aulon Kalaja Me kohë ka nisur fushata elektorale. Nuk e kam fjalën këtu per zyrat elektorale me ngjyrat e rënda, që po mbijnë si...

Tronditese: 63-vjeçari shkon tek varri i së bijës dhe pret damarët!

Vdekja në moshë të re e së bijës ka bërë që një 63-vjeçar të tentojë t’i japë fund jetës së tij duke prerë damarët....

Letra për Metën: Ja datat kur duhet të zgjidhet pasardhësi i Nishanit

Drejtoria e Shërbimit Juridik pranë Kuvendit i ka dërguar një letër kryetarit Ilir Meta ku i kërkon nisjen e procedurave për zgjedhjen e presidentit...

BUSHATI DHE HOXHAJ KONFERENCËS PËR I NE TIRANE

Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati priti sot në takim Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës Enver Hoxhaj, i cili...

Ja çfarë deklaron KQZ-ja për rregjistrimin e Partisë Agrare

Pasi doli lista me partitë që ishin regjistruar në zgjedhje ajo që ra në sy ishte pjesëmarrja e Partisë Agrare Ambientaliste, edhe pse partitë...

Përse Idrizi i tha sot, “Jo!” Ramës dhe cfare roli ka Meta ne kete...

Rama donte ta fuste në thes edhe Shpëtim Idrizin, në farsën e gatuar në mënyrë të njëanshme, të procesit të Vettingut, siic ka bere...