Home 2017 May 12

Daily Archives: 12 May, 2017

MALL.

Nga Agim Xhafka Sapo afrohen ditët e kthimit në atdhe,më kap një ngrohtësi e lezetçme në stomak. Nuk janë si ato lulkat kur të prek...

Shamku: Reflektim pas një tallavaje haber-hanesh virtuale

Nga Ledi Shamku O moj Shqipni, e brishta Shqipni Si t'prisja unë e si m'je bërë ti! (Reflektim pas një tallavaje haber-hanesh virtuale) Ndjej, në përfundim të kësaj...

POPULLI MË I VARFËR NË EUROPË RIPET NGA TAKSAT MË TE LARTA.

Nga Kolec Traboini Se kush ka qënë ajo mendje gjeniale që pas vitit 1992 i ka venë taksat e mallrave ushqimore e të konsumit për...

Terr informativ për qytetarin në Shqipëri

Nga Kasem Seferi Në ka në botë një qytetar që rron në terr informativ për interesat e tij personale ekonomike dhe shoqërore dhe në një...

Replikë e Lekë Mirakaj me Ilir Demalinë në lidhje me debatin rreth akuzave për...

Replikë e Lekë Mirakaj me Ilir Demalinë në lidhje me debatin rreth akuzave për Lubonjën nga Kadare, Çili, Qemal Lame shoqëruar me njëfaksmile të...

Qindra milionë lekë abuzime, përfundon në prokurori, kryebashkiaku i Himarës

Kontrolli i Lartë i Shtetit kallëzon në Prokurori, Kryetarin e Bashkisë Himarë, Jorgo Goron, për shkelje të barazisë në tendera dhe shpërdorim detyre, për...

Ambasada italiane këshillon qytetarët të shmangin protestën

Ambasada italiane ka njoftuar shtetasit e saj ne Shqiperi që të tregohen të kujdesshëm dhe të shmangin lëvizjet në bulevard nesër, si pasojë e...

Collaku pergjigje Hahn: Im bir me i rendesishem se letra juaj

Kreshnik Collaku, shefi i Departamentit per Politike te Jashtme ne PD, shkruan sot ne nje status te tij nje pergjigje shume te shkurter per...

Agron Duka (PAA) dhe Artur Dojaka (AP) demonstruan maturi te Madhe politike, ndoshta edhe...

Ndërsa dy partitë e mëdha po shkojnë drejte një përplasje te madhe e cila mund te rrezikoje edhe stabilitetin e vendit, nga partitë e...

Nesër mund të mbyllet çadra? Përgënjeshtron PD: Çadra deri në fitoren e kauzës

Nesër opozita ka lajmëruar se do të zhvillojë një protestë në bulevard, por kjo protestë mund të shënojë edhe mbylljen e çadrës së opozitës....