Home 2017 May 22

Daily Archives: 22 May, 2017

Ne buze te gremines? Ne jemi aty…!

Nga Genc Mlloja Keto dite ka nje revansh te papare nga dy kreret e PS dhe PD se Shqiperia paska shpetuar nga renia ne gremine...

Kur imamët bëjnë fe dhe… politikë. Nga Mentor Nazarko

Zgjedhjet e fundit në Shqipëri dhe në Kosovë përkojnë me një periudhë të veçantë për besimtarët myslimanë: prej 26 majit deri në 24 qershor...

PD përcakton deputetët në Dibër, Salianji: PS solli Beqajn të blejë vota me paratë...

Partia Demokratike ka nisur përzgjedhjen e kandidatëve të saj për qarkun e Dibrës. I deleguari i PD në këtë qark, Ervin Salianji, shprehet i...

Zbulimi i mjekëve shokon botën: Nuk e besojmë dot se çfarë kanë pirë njerëzit...

Kanibalizmi është i ndaluar me ligj, por kjo nuk ndodhte shekullin e kaluar sepse gjaku i njeriut përdorej si ilaç në Europë. Ky nuk...

Linda Halimi justifikohet për eliminimin në Eurovizion dhe bën fajtor…

Këngëtarja Linda Halimi, e cila përfaqësoi Shqipërinë në Eurovizionin e zhvilluar këtë vit në Kiev të Ukrainës, ka folur sërish pas eliminimit në natën...

Nikoll Lesi: Ëndrra Meta-Rama-Basha për numrin 71

Numri 71 është kthyer në numër magjik dhe shikohet në endërr nga Rama, Meta dhe Basha. Kryeministri Rama luajti frikshëm dhe tinëzisht për të...

Mblidhet Konferenca e Kryetarëve përpara seancës së jashtëzakonshme parlamentare

Konferenca e Kryetarëve ka nisur mbledhjen përpara seancës së jashtëzakonshme parlamentare. Konferenca e Kryetarëve do të caktojë rendin e ditës së seancës plenare. Në Parlament...

Rama-Basha: Televizionet të transmetojnë falas reklamat e partive politike?!

Marrëveshja Rama-Basha parashikon edhe një sërë ndryshimesh ligjore për zgjedhjet ne lidhje me Mediat. Së fundi raportohet se do të miratohet një ligj specifik...

Che cosa ha vinto Basha con la Tenda? Di Exit.al

E’ difficile parlare dell’accordo Basha-Rama ed è ancora più difficile dire chi ha vinto e chi ha perso. È altrettanto difficile parlare del terzo...

(VIDEO) Shokuese, burri shtrihet në asfalt tek “Shqiponja”: Më shtypni…

Raportohet qe një burrë rreth të 50-ave u shtri sot në mes të rrugës, pranë rrethrrotullimit të sheshi “Shqiponja”, dhe kërkonte që ta shtypnin...