Home 2017 July 28

Daily Archives: 28 July, 2017

WSJ: Ballkani, kriza e ardhshme e Evropës

Rusia dhe Turqia nxisin trazira, SHBA s’mendon për një tjetër luftë në Ballkan, ndërsa BE-ja po përqendrohet në problemet e veta Në një takim të...

Tre persona nisen në gjendje të rëndë drejt Tiranës, pamjet pas zjarrit në Velipojë

Pas shpërthimit të bombolës së gazit në restorantin e resortit turistik “Fishta” në Velipojë, janë plagosur 20 persona. Raportohet se ata që janë në gjendje...

Filozofia e Ramës, kundër shtetit për pushtet!

Nga Azem Parllaku "Përgjegjës jeni ju, ndaj të gjithë duhet të ikni", kështu shpërtheu kryeministri Edi Rama në mbledhjen me drejtorët e Hipotekave, ku ka...

Letra e plotë e Ismail Kadaresë drejtuar Enver Hoxhës në 2 prill 1980

Ekskluzive del për herë të parë! Marre ne faqen e Ilir Demalia ne Facebook: Letra e plotë e Ismail Kadaresë drejtuar Enver Hoxhës në 2...

Rrëfehet vajza franceze: Më kishin thënë të mos shkoja në Shqipëri

“Të gjithë më kishin thënë: Mos shko në Shqipëri, është e egër. Kështu që ti pyet veten se çfarë ndodh atje, si funksionon sistemi....

Kryqi kundër ESTABLISHMENTIT tani është e vetmja alternativë

Nga Armir Shkurti Skena politike vështirë të ketë qenë më e qartë dhe më e kopsitur se pas 22 korrikut. ESTABLISHMENTI tashmë u çimentua. Pra...

“Boom” largimesh nga Al Pazar, Agron Llakajt i ikin dy aktoret

“Al Pazar”, programi i humorit që drejtohet nga aktori i njohur Agron Llakaj, do të pësojë një sërë ndryshimesh sezonin e ardhshëm. Në sezonin e...

Vettingu jep shenjat e para, kush janë 7 funksionarët e drejtësisë që dhanë dorëheqjen

Shtatë funksionarë të sistemit të drejtësisë kanë dhënë dorëheqjen për t’i shpëtuar vetettingut duke u larguar nga detyrat e tyre. Burime nga Presidenca, pranë së...

VIDEO-DENONCIMI I DW: Çmime më të shtrenjta për pushuesit nga Kosova

Dikur për pushuesit nga Kosova kishte listë tjetër çmimesh në plazhet shqiptare, veçanërisht në Durrës. Tani nuk operohet më me dy lista, por për...

Ministri i Jashtëm i Serbisë: Kosova mund të anëtarësohet në INTERPOL, por jo në...

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, ka deklaruar se Kosova do të mund të anëtarësohet në INTERPOL, “edhe pse jo me dëshirën Serbisë”, por...