Home 2017 October 7

Daily Archives: 7 October, 2017

Enca Haxhia kërkon burrë, por ka një kusht shumë të çuditshëm…!

Këngëtarja Enca Haxhia është vënë në kërkim të një burri. Pas një periudhe të gjatë që nuk është përfolur për ndonjë romance, Enca ka...

Kryeministri paralajmëron shkarkimin e kryepolicit Çako?

“Pastrim dhe ndëshkim”, në të gjitha drejtimet, e “ndriçoi” kryeministri, Asamblenë e Partisë Socialiste. Gjithkund dhe në çdo drejtim, por “edhe në Policinë e shtetit,...

Dalin emrat, ja kush janë Sekretarët e Përgjithshëm të 10 Ministrive

Vetëm pak orë pas përfundimit të Asamblesë së Partisë Socialiste Ora News ka zbardhur emrat e Sekretarëve të Përgjithshëm në 10 ministri. 1-Ministria e Mjedisit...

Lufta III Botërore nis në 10-të tetor? Zbulohet plani i Koresë së Veriut!

Zyrtarët amerikanë pohojnë se Koreja e Veriut do të mund të befasonte SHBA-të duke zhvilluar lëshimin e raketave të ardhshme bërthamore më herët se...

Ja cfare mendojnë qytetaret e Himares pas takimit me Gjiknurin dhe Kumbaron

Zeri i himarioteve te ndershem, i atyre njerezve qe disa media qe ia kane shitur shpirtin djallit, perpiqen ti bejne pis me histori dhune...

Kardiologu bën zbulimin e shekullit, ja receta me përbërës natyralë që “marrosi”gjermanët

Një mjek kardiolog gjerman që e ka krijuar këtë recetë e cila ka marrë një popullaritet të gjerë në Gjermani. Kë të ai e...

Patozi ironizon Grida Dumën per “besnikerine” midis Berishes dhe Bashes

I ftuar në emisionin “Kjo javë” të gazetares Nisida Tufa në News 24, ish-nënkryetari i PD-së Astrit Patozi nuk e ka kursyer ironinë për...

Një pedagog shqiptar arrestohet në Malajzi për lidhje me ISIS

Policia malajziane arrestuar këtë të shtunë 8 persona të akuzuar për terrorizëm dhe lidhje me ISIS. Mediat shkruajnë se mes të arrestuarve është edhe...

Biznesi i vogël me TVSH?! Nga Kasem Seferi

Duhet bërë e qartë se politika tatimore dhe administrimi tatimor ndërveprojnë në tre nivele dalluese: në atë të formësimit të politikës dhe hartimit të...

Pse Kosova është rast “sui generis”?

Nga Prof. Asoc. Dr. Enver Bytyçi Thjesht në përgjigje të kërkesës për argumente të ministres së Drejtësisë së Serbisë, zonjës Nela Kuboroviç, drejtuar Komisionit Europian! Referendumi...