Home 2017 October 20

Daily Archives: 20 October, 2017

Memecit nuk i vjen goja… Nga Ilir Demalia

Memecit nuk i vjen goja. Të flasë drejtësia! Kjo po dëgjohet kaq shumë këto ditë për çështjen e Tahirit "vogël" në oqeanin e madh të krimit...

Gazetari britanik: Pse italianët refuzuan të përgjigjen për Tahirin

Vitin e shkuar gazetari britanik i “The Economist”, Tim Judah vizitoi Shqipërinë në saje të një dokumentari që realizoi për shtimin e hashashit në...

Mbrojtja e PS për Tahirin, reagimi i Erion Braçes

Deputeti i PS-së, Erjon Braçe ka dalë në mbrojtje të ish-ministrit Saimir Tahiri. Ai thotë se PS po kërkon vetëm prova që e implikojnë...

Dalin provat sekrete që u paraqitën nga prokurorët në seancën e mbyllur: Tahiri…

Report TV ka mundur të sigurojë disa prej deklarimeve të tre prokurorëve të Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhënë në Këshillin e Mandateve gjatë...

Ndriçim Xhepa i nënshtrohet operacionit, ja gjendja e aktorit

Shëndeti i aktorit, Ndriçim Xhepa, gjatë viteve të fundit, është prekur nga një sëmundje aspak e lehtë për t’u ndjekur e përmirësuar. Prej ditësh aktori...

Abuzimet seksuale të producentit Weinstein, Rita Ora habit me fjalët ndaj tij

Vazhdon të thellohet skandali në Hollyood. Producenti Harvey Weinstein po përballet me akuza të rënda rreth ngacmimeve seksuale që i kishte bërë ndër vite....

Rama mbron Tahirin: S’ka asnjë provë, jeni syleshë dhe veshëgjatë!

Edi Rama ka ndryshuar kryekëput qëndrim lidhur me çështjen Tahiri. Ai i është përgjigjur komentuesve në facebook dhe thotë se kundër Tahirit nuk ka...

Hoxha per Berishën: Ish kryeministri i merr videot nga prokurori…

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, u pyet në emisionin “Të Paekspozuarit”, se nga i merr informacionet ish kryeministri Sali Berisha. Hoxha hodhi dyshime se videon...

Lapsi.al: Ultimatumi diplomatik për Ramën/ Po s’dorëzove Tahirin do drejtohet gishti nga ty

Përpjekja e socialistëve për ta sorollatur vendimin e heqjes së imunitetit të ish ministrit të brendëshëm dhe për ta mbrojtur atë duket se e...

Basha: Tahirit iu dha 24 orë kohë për të shpëtuar ministrat e tjerë

Lulzim Basha e lexon vendimin e sotëm të Ruçit për t’i dhënë edhe një ditë kohë Saimir Tahirit në Këshillin e Mandateve si një...