Home KRYESORE Mbrojtja e PS për Tahirin, reagimi i Erion Braçes

Mbrojtja e PS për Tahirin, reagimi i Erion Braçes

Kryetari i Komisionit Parlamentar te Ekonomise,

Deputeti i PS-së, Erjon Braçe ka dalë në mbrojtje të ish-ministrit Saimir Tahiri. Ai thotë se PS po kërkon vetëm prova që e implikojnë Saimin dhe që vërtetojnë akuzat e Prokurorisë.

Komenti i Braçes në Facebook:

“Lulzim! Ti refuzove te gjykohesh per nje akuze te kopsitur, shpike ceshtje dhe ju drejtove gjykateses Hajdari, duke uleritur se provat dhe aktakuza ndaj teje, per vjedhjen 230 milion dollare, u paraqiten jashte afateve procedurale-sipas teje.

Nuk i more ne dorezim ti provat e aktakuzen dhe, keshtu shpetove, nga gjykatesja Hajdari, gjykate me gjykate deri tek e larta. Ti mund te genjesh Fevziun-aq di ai, por nuk mund te genjesh kerkend tjeter. Ishin dy gjyqe ne Gjykaten e Larte, i pari-ai qe hape ti me gjykatesen Hajdari, i dyti-ai qe hapi prokuroria dhe ishte gjyq themeli.

Tek i pari ti u paraqite. Tek i dyti ty te dhimbte barku, keshtu thote raporti ne dosje.

Gjithnje: PER TE REFUZUAR PROVAT SE ISHIN PARAQITUR JASHTE AFATI. Kurse te kjo seanca qe te gjithe po shohin e degjojne, por kerkohet vec nje gje:

PROOOOOOOOOOVAAAAAAAAAT! NUK DENOHET ME KUSH NE KETE VEND SE DUA UNE, DO TI, SALI BERISHA DHE CILIDO TJETER. DENOHET VETEM MBI BAZE PROVASH! Ato qe per ty ishin uleritese, por ti i refuzove se ti dhane disa minuta me vonese-sipas teje gjithnjë”.

Share: