Home 2017 November 2

Daily Archives: 2 November, 2017

I ftohti nuk ka të ndalur/ Nesër pritet borë, ja zonat!

Ditët e fundit është vënë re një ulje e temperaturave në të gjithë vendin. Sipas Meteoalb, të premten paraditja dominohet nga kthjellime dhe vranësira të...

Edi Rama dhe “idiotësitë” e medias shqiptare

Nga Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Edi Rama kishte pak muaj që kishte marrë detyrën e ministrit të Kulturës në atë gusht...

Berisha: Shefi i SHISH raportoi për narkoshtetin…

Deputeti demokrat Sali Berisha nga foltorja e kuvendit nuk ka lënë pa përmendur në seancën e sotme edhe çështjen e dorëheqjes së kreut të...

Video/ Pas fjalëve “të ndyra”, Rama sqaron çështjen e gjuhës

Kryeministri Rama sot në Parlament, ka përdorur dy  fjalë të gjuhës greke, por që në shqip nuk tingëllojnë bukur. Disa herë ai është drejtuar deputetit...

Qirje Saliu …ik kërceni palikarin, keto jane fjalët e Kryeministrit në parlament!

Replika të ashpra janë duke u zhvilluar sot në parlament. Debati për Himarën u hap nga Kryeministri Edi Rama i cili i kërkoi Bashës...

Shehu, paralajmëron protesta kundër Ramës dhe mundësinë e zgjedhjeve të parakohshme

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, ditën e sotme, ka paralajmëruar se opozita po përgatitet për protesta të mëdha kundër qeverisë Rama. Përgjatë një interviste...

Mbërrin në Tiranë Ministri i Brendshëm i Italisë

Ministri i Brendshëm i Italisë, Marco Minniti do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Shqipëri ditën e premte. Ai do të jetë i shoqëruar...

Panik në Sauk, helikopterët fluturojnë pranë shtëpive

Prej disa orësh disa helikopterë po fluturojnë shumë pranë banesave në zonën e Saukut dhe Farkës, duke terrorizuar banorët e zonës. Lajmi është denoncuar nga...

Strategji të re për luftën kundër trafikimit të qënieve njerëzore

TIRANË, 2 Nëntor/ATSH-Arbi Fortuzi/-. Numri i të dënuarve për trafikim të qënieve njerëzore është rritur me 20-fish, nga 2013-ta deri më sot. Gjatë një interviste...

Dokumenti konfidencial i MD: Shqipëria rrezikon të humbasë 2 miliardë euro në arbitrazh

Shqipëria rrezikon të humbasë 2 miliardë euro nga gjyqet në Arbitrazhin Ndërkombëtar. Një dokument konfidencial që Ministria e Drejtësisë i dërgon kryeministrit Edi Rama...