Home 2017 November 12

Daily Archives: 12 November, 2017

Shqipëria, me taksat më të larta dhe buxhetin më të “varfër” të rajonit

Pavarësisht rritjes së ndjeshme dy vitet e fundit, Shqipëria vijon të ketë rendimentin fiskal më të ulët në rajon, ndonëse ka barrën më të...

Vasili, Rames: Llogje te mbara kryeminister, Shqiperia ne gjethe te fikut!

Nga Petrit Vasili Llogje te mbara kryeminister, se Shqiperine e ke varur ne dege te fikut. Ky kryeministri thote qe kete vjeshte s'do ta pengoje njeri...

Mjeku i njohur publikon liste pagesat e mjekeve dhe i krahason me gazetaret e...

Mbi pagesat e mjekëve, Nga Dritan Vasili* Në komisionin e kostifikimit të Procedurës së Implantit Koklear pagesa e kirurgut u përllogarit kështu: Rroga mujore: 72000 lek Pagesa...

Ish ministri i jashtëm Shehu: « ASGJË TE RE » NGA KRETA!!

Titulli i Remarque « Asgje te re nga Fronti i Perendimit », i pershtatet « Takimit te Kretes ». Mbas reth 48 ore biseda te...

Të gjithë librat e botës! Nga Herman Hesse

Perktheu Elona Caslli Të gjithë librat e botës nuk të bëjnë të lumtur por fshehurazi të rikthejnë tek vetvetja Gjithçka që të duhet është brenda tyre, diell , yje, hënë. Sepse...

‘Vila Vlahutin’ shkakton ‘viktimën’ e parë në Bruksel

Giovanni Kessler, shef i OLAF-it, agjencisë së Bashkimit Europian që heton mashtrimin financiar, ka pranuar që të largohet nga posti në presion nga Komisioni...

Çfarë po bëjnë hetuesit për të zbardhur misterin e avokatit të zhdukur në traget

Mbetet ende mister fati i avokatit Besnik Muço eshte zhdukur sapo hipi në tragetin e linjës Durrës –Bari në 2 nëntor, por nuk zbriti...

Bushati dhe Kotzias flasin për gazetarët pas 48 orë negociatash

Pas 2 ditësh negociata për çështjet e hapura mes Shqipërisë dhe Greqisë që po zhvillohen mes ministrave të jashtëm në Kretë, Ditmir Bushati dhe...

Xhehuzela Xh Krrashi: Ja si ndihet një femër përdhunuar!

Per nje moment e vendosa veten ne rolin e nje femre te dhunuar sistematikisht dhe kuptova qe te gezosh statusin femer e dhunuar eshte...

Aksidenti i tmerrshëm/ Mermeri vret 24 vjeçaren

Një aksident i tmerrshëm ndodhi sot në Lushnje. Një vajzë 24 vjeçe humbi jetën fatalisht pasi makina me të cilën udhëtonte bashkë me prindërit...