Home 2017 November 21

Daily Archives: 21 November, 2017

Domethënia e Jakave të Bardha … Nga Renato Osmenaj

Jaka e bardhë nuk është veçse një përparësë që blihet tek tregu i Medresesë me një çmim qesharak. Nuk është as një copë pëlhure...

Astronomët tashmë të sigurt: Objekti misterioz vjen nga një tjetër galaktikë

Astronomët janë të sigurt tashmë se objekti misterioz i zbuluar duke kaluar sistemin tonë diellor muajin e kaluar është me të vërtetë nga një...

Ekspertët e huaj sugjerojnë largimin e Llallës pa nisur ende procedura e zgjedhjes së...

Dy misione ndërkombëtare këshilluese që veprojnë prej vitesh në Shqipëri OPDAT (pranë ambasadës së SHBA) dhe EURALIUS (pranë BE) deklaruan sot publikisht se në...

Dosja Habilaj/ Përgjimet nxjerrin fakte të reja, Tahiri në Itali me makinën e trafikantëve

Saimir Tahiri nuk ka udhëtuar me automjetin e tij tip ‘Audi’ vetëm drejt Greqisë sikundër është shprehur publikisht në media. Por me makinën që...

Lili Gjidodaj Sjell Klipin me titullin “Vetes

Këngëtarja e mirënjohur dhe shumë seksi Lili Gjidodaj ka publikuar këngën e saj më të re, “Vetes”. Një këngë kjo të cilin këngëtarja i...

Gjyqtari Miri kërkon lirinë, flet për milionat që iu gjetën: I mora borxh për...

“I mora leket borxh per kurim”. Me kete argumentim, gjyqtari i Apelit Shkelqim Miri ka kerkuar lirimin pas prangosjes. Gazetari i “Panorama” raporton se gjyqtari...

Video befasuese/Djali kap peshkaqenin vetëm duke përdorur duart

Ngjarje të tilla nuk ndodhin çdo ditë. Bëhet fjalë për momente sa qesharake aq edhe të trishtueshme. Duke filluar që nga djali që kap...

Mesila Doda në katër vjetorin e ndarjes nga jeta të Olldashit

Mesila Doda kujton 4 vjetorin e ndarjes nga jeta të ish- ministrit Sokol Olldashi. Doda poston një foto me Sokol Olldashin dhe Flamur Nokën, ndërsa...

“Po, kam mllef! E kam për “çapaçulët”! Se janë bërë të pasur dhe harrojnë...

Këngëtari i njohur Sidrit Bejleri ditën e djeshme ka reaguar përmes një statusi të gjatë në Facebook, pas ndarjes nga jeta të Mjeshtrit të...

U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama rrëfen arsyet

Gjatë periudhës së verës, të gjithë prisnin damsën e famshme të këngëtares kosovare, Big Mama. Ajo e kishte paralajmëruar zhvillimin e kësaj dasme në...