Home 2017 December 29

Daily Archives: 29 December, 2017

Video/ Historia e rrrallë e Marias 72 vjeçare, dasmë me 35 vjeçarin nga Gambia

Është pikërisht rasti kur shprehja dashuria nuk njeh moshë bëhet konkrete. Mediat finlandeze kanë shkruar së fundi për rastin e një gruaje 72-vjeçare e...

Albin Kurti dhe Donika Kadaj lirohen nga paraburgimi

Deputetët e VV’së Albin Kurti dhe Donika Kadaj – Bujupi janë liruar sot nga paraburgimi. Ata po akuzohen për hedhjen e gazit lotsjellës në...

Ndërhyrja ruse, Trump: Hetimi do të trajtohet ndershmërisht

Presidenti amerikan Donald Trump tha se beson që do të trajtohet ndershmërisht nga hetimi që po shqyrton përfshirjen e mundshme ruse në zgjedhjet presidenciale...

Shpërthen Arlind Qorri: Si mund të futet Rama në burg…

Aktivisti Arlind Qorri, ka dalë me akuza të forta kundër sistemit politikë, duke atakuar edhe reformën në drejtesi,  në studion e 360grade, të Artur Zhejit...

Salianji: Kamikazi Rama, si Prokuror i Përkohshëm nisi mbrojtjen e Tahirit

Nga Ervin Salianj Kamikazi Rama, si Prokuror i Përkohshëm, nisi atë që pritej. Emëron në Drejtorinë për Marëdhënie Juridiksionale me jashtë, kandidatin tjetër të Ramës që...

Më kërkuan ta heq Ramën nga puna, rrëfimi i pazakontë i Bujar Kapexhiut

Bujar Kapexhiu është një prej karikaturistëve më të njohur në Shqipëri. Ai çdo ditë kritikon politikanët me anë të karikaturave të tij në faqet...

Kryemadhi i përgjigjet Ramës: Nuk të shpëtojnë dot as fallxhoret e as banditët

Në konferencën e tij të fundit me gazetarët kryeministri Edi Rama ka folur ndër të tjera edhe për akuzat dhe përplasjet mes LSI-së. Ai...

Arta Marku shkarkon prokuroren që kërkoi heqjen e mandatit të Aqif Rakipit

Kryeprokurorja Arta Marku menjehere pas takimit me ministrin Fatmir Xhafaj ka shkarkuar nga detyra drejtoren e Dekriminalizimit në prokurorine e Pergjithshme, Rovena Gashi. Dy...

Arta Marku ‘shkund’ Prokurorinë, në krye të Dekriminalizimit rivali i saj

Kryeprokurorja Arta Marku ka nisur shkarkimin e njerëzve të Adriatik Llallës në prokurorinë e Përgjithshme. Pas një takimi që ka zhvilluar në orët e...

Ekonomia shqiptare drejt vitit 2018! Nga Dr. Enriko Ceko

Së pari, ekonomia shqiptare prej kohësh luhatet në një gjendje kaotike që vjen si shkak i mungesës së modelit ekonomik. Kjo bën që të...