Home 2018 February 3

Daily Archives: 3 February, 2018

Marco Perduca per Europa con Emma Bonino. Pubblica una lettera del 1994…

Sabato 3 febbraio si presenta la lista Più Europa con Emma Bonino a Roma. E' la prima volta che sono candidato a qualcosa con...

Carlo Calenda scende in campo con Emma Bonino: “La battaglia è fra un’Italia seria...

Di Mauro Bazzucchi "Sarà per la prossima volta!". Mentre Emma Bonino, dal palco di una nota discoteca romana allestita a teatro della kermesse di +Europa,...

Shiu ra gjithë ditën… nga James Joyce

Përktheu  Elona Caslli Shiu ra gjithë ditën ndaj, eja tek pemët e lagështa. Gjethet akullohen në shtegun e kujtimeve. Në shtegun e kujtimeve do të qëndrojmë pak dhe pastaj...

Ministri Berishës: Je tërbuar! Shih hallet me drejtësinë e re

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati kërcënon Sali Berishën duke i kujtuar të birin, Shkëlzen Berisha që po merret në pyetje nga prokuroria për çështjen...

Il Tribunale greco decide che Mehmet Dogan non sarà estradato in Turchia

Secondo il ministero degli Esteri di Ankara, quello che emerge dalla decisione di un Tribunale ellenico, che ha deciso di non concedere l'estradizione di...

Alibeaj: Nëse nuk shkon në burg Tahiri, s’ka negociata me BE

Enkelejd Alibeaj, deputet i PD-së, tha në studion e Syri.net se nëse nuk hapen dyert e burgut për Sajmir Tahirin, nuk do të hapen...

UN GIOIELLO! DI IRMA KURTI

È il tempo dell’affievolirsi dei valori, della perdita degli amici ad uno ad uno, così come gli alberi perdono le foglie, mentre bussa la stagione dell’autunno. Questo è...

E dhimbshme, studentja e arkitekturës nuk ja del në luftë me leuçeminë

Miqtë dhe shokët e saj nuk kanë arritur ta shpëtojnë 22-vjeçaren Anxhela Nocka, pavarësisht përpjekjeve. Studentja e arkitekturës, e cila një vit më parë...

Si prevede un calo della domanda di credito nel primo trimestre 2018

Secondo la Banca Centrale d'Albania risulta che le imprese in prevedono un calo della loro domanda di credito durante il primo trimestre del 2018. In...

Eni Vasili ‘sulmon’ Fevziun: Telenovelë turke, që vazhdon prej 20 vitesh…

Dita e enjte është kthye në një luftë të vërtetë për audiencë në televizonet shqiptare. Këtë ditë pothuajse në të njëjtin fashorar transmetohen 5...