Home 2018 March 14

Daily Archives: 14 March, 2018

Deputeti dhe ish ministri i jashtem i PD uron voten historike per gjuhen shqipe...

Tritan Shehu, ish minister i jashtem i Shqiperise dhe deputet i partise demokratike uroi sot miratimin e gjuhes shqipne ne Maqedoni duke e quajtur...

Miratohet ligji për Gjuhën Shqipe në Maqedoni

64 deputetë të parlamentit të Maqedonisë votuan miratimin e përdorimit të gjuhëve, që i jep gjuhës shqipe një shtrirje të gjerë edhe nëpër institucionet...

Video/ Tension në Kuvend, Gruevski tenton të godas Talat Xhaferin

Seanca ku duhet të debatohet për Ligjin e gjuhëve ka vazhduar me tensione. Sigurimi i Kuvendit pengoi një përplasje fizike mes kryeparlamentarit Talat Xhaferi dhe...

“Zonja e hekurt” e Turqisë një sfidë për regjimin e Erdoganit

Kundërshtarë të presidentit turk Recep Tayyip Erdogan kanë shpresa se vendi një ditë do të kthehet në formën parlamentare të demokracisë, e cila është...

Konflikti superior në disavantazh të socialitetit, të së vertetes, të miratimit te suksesit dhe...

Nga Denisa Gokovi Konflikti kryesor vjen nga pasiguria. Gjendja më e paperfillshme duket se vjen nga pasiguria. A është pasiguria shkaku për të dështuar? Shkaku për të...

Video/ Mitchell tërbon Serbinë: Kosova ka të drejtë ta formojë ushtrinë

Ndihmës-sekretari i shtetit amerikan, Ues Miçell, kërkon zbatim të marrëveshjeve të Brukselit ndërmjet Kosovës e Serbisë. Mitchell gjatë konferencës për shtyp me Presidentin e Serbisë...

Arkitekti i Kullave në Tiranën, nën hetim nga prokuroria italiane

Arkitekti Stefano Boeri po hetohet nga prokuroria italiane lidhur me procedurat për ndërtimin e qendrës Norcia. Boeri ka qenë drejtori i punimeve për këtë...

Përse bërtiti kaq shumë Ed Rama?

Te Studio e Hapur, kryeministri nuk ishte mirë, dukshëm e kishte një hall. Ishte fyes dhe një e dy i bërtiste Enit, e ironizonte...

Arrestohet maniaku i Tiranës, ishte kthyer në shqetësim të madh

Arrestohet maniaku i kryeqytetit i cili ishte kthyer në shqetësim për banorët e Tiranës. Policia bën me dije se dje, më datë 13.03.2018, ka...

VIDEO/ Vrasja në Kamëz, flet djali: Marjana mendonte se mami ishte magjistare

Nusja i vrau nënën dhe fshehu krimin. Një vit pas ngjarjes së rëndë, krimi është zbardhur dhe autorja e dyshuar Marjana Cmeta është vënë...