Home 2018 March 30

Daily Archives: 30 March, 2018

Hëna … Nga Jorge Louis Borges

Përktheu: Elona Caslli Ka aq shumë vetmi brenda atij floriri. Hëna netëve nuk është hëna që pa Adami i parë. Shekujt e gjatë të përbujtjes njerëzore e kanë mbushur...

Tabaku takon biznesin e vogël: Luftë për mbijetesë!

Partia Demokratike e cilëson përfshirjen e biznesit të vogël në skemën e TVSH-së jo vetëm një barrë më shumë për këtë kategori, por njëherazi...

A janë kushtëzuar negociatat me “kokën” e Saimir Tahirit? Ja çfarë thotë opozita

Partia Demokratike thotë se përgjimet e autoriteteve italiane janë provë e implikimit të ish- Ministrit të Brendshëm, Sajmir Tahiri në trafikun e drogës. “Nga përgjimet...

Ministri i jashtëm rus thërret në zyrë ambasadorin shqiptar

Katër ditë më parë në ministrinë për Europën dhe Punët e Jashtme hyri ambasadori i Rusisë në Tiranë, Aleksandër Karpushin. Atij iu komunikua vendimi për...

VIDEO/ Donald Lu kërkon sërish ‘peshq të mëdhenj’: Ndjej neveri për këta burra.

Sipas ambasadorit amerikan në vendin tonë qeveria duhet të lëshojë menjëhere fondet për gratë e trafikuara për prostitucion, por nga ana tjetër institucionet e...

I Balcani negli interessi delle vacche grasse.

Di Anita Likmeta, Anita Tv Sono trascorsi ormai più di venti anni da quando la Jugoslavia iniziò a sbriciolarsi a causa di una delle più brutali guerre...

Biznesi i suksesshëm shqiptar nëpërmjet Institutit Kulinar Neranxi ne Tv gjermane

Kur biznesi shqiptar çon eksperiencën me te mire ne Evrope te gjithë duhet te ndihemi, por me pare duhet te ndihem me te kënaqur...

A Ermal Meta le chiavi della città di Bari: “Arrivò qui da bambino in...

Il vincitore di Sanremo riceverà il riconoscimento dal sindaco Decaro in una cerimonia in programma sabato 31 marzo a Palazzo di Città: "Qui a...

Shtazarak’! Kastro Zizo sherr me gazetarin e njohur

Këngëtari Kastro Zizo dhe gazetari i Top Channel, Denis Dyrnjaja janë përfshirë në një “zënkë” të ashpër me njëri-tjetrin në rrjetet sociale dhe e gjitha...

Mimoza Hafizi tregon qe është për dialog edhe me Fe, jo me ne politike.

Nga Mimoza Hafizi Foto nga takimi emocionues që patëm me Papa Françeskun gjatë Audiencës në Piazza San Pietro kushtuar Pashkëve që po afrohen. Jemi një...