Home 2018 April 28

Daily Archives: 28 April, 2018

Shqiperia, Vend Pelegrinazhi i Hierarkeve Kristiane

Nga Genc Mlloja "Popullesia prej 3 milione banoresh eshte kryesisht muslimane, por ka gjithashtu komunitete ortodokse dhe katolike ne Shqiperi", vinte ne dukje shtypi amerikan...

Video/ Mësuesi e puthi nxënësen pas orës së mësimit, pezullohet nga puna

Drejtoria Arsimore e Qarkut Vlorë ka pezulluar përkohësisht nga detyra mësuesin Neshat Tepelena i cili u akuzua nga prindërit e një nxënëseje të klasës...

“E pamundura bëhet e mundur”, Tusk bën deklaratë befasuese

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, tha se lajmet nga Gadishulli Korean dhe ajo që ka përjetuar në Ballkan ditëve të fundit, tregojnë se...

Basha të dorëhiqet? Ja si përgjigjet Berisha:

Ish-kryeministri Sali Berisha në një intervistë për emisionin ‘Kjo javë’ në “News24” foli për faktin nëse Lulzim Basha duhet të japë apo jo dorëheqjen...

Sequestrate 2.500 scarpe al porto: prodotte in Albania con marchio “Made in Italy”

Calzature antinfortunistiche in un container: denunciata una donna albanese legale rappresentante di un’azienda pugliese che ha fatto l’importazione Venivano presentate con la dicitura “100% Made...

Turqia: Nuk pyesim për SHBA, tashmë kemi vendosur me Rusinë që të…

Turqia ka anashkaluar një paralajmërim të Sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo për të mos blerë sistem raketor të mbrojtjes S-400 nga Rusia, duke...

E pe video-mesazhin që të dërgoi Tahiri? Ja si përgjigjet Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha, në emisionin “Kjo javë” në Neës24, ka komentuar ngjarjet e një jave më parë mes tij dhe ish-ministrit Saimir Tahiri. Ju e...

Berisha flet për zgjedhjen e Majlinda Bregut në postin e BE

Pas zgjedhjes së Majlinda Bregut si Sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, ka ardhur dhe një reagim nga Berisha. I ftuar në emisionin...

Berisha nxjerr “skenarin” e Ramës për Llallën e Tahirin

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi sot në studion e emisionit “Kjo Javë” në News 24 se “peshku i madh” që i kërkon Europa, Ramës është...

Kroacia kërkon të punësojë 20 mijë punëtorë në….

Nga riviera kroate deri të plazhet bullgare gastronomia dhe hoteleria përgatiten për një sezon rekord, shkruajnë mediat gjermane. Kjo për shkak se turistët e...