Home 2018 June 8

Daily Archives: 8 June, 2018

Shkarkime në administratë, nis ‘fshesa’ e Ahmetajt

Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj shkarkon nga detyra 13 inspektorë të Sigurimeve Shoqërore në Drejtoritë Rajonale dhe një drejtues dege. Njoftimin për largimin...

Kreshnik Collaku: Sqarim prej deshmitari te “suksesit diplomatik” te ambasadores se Shqiperise

Nga Kreshnik Collaku Nje sqarim prej deshmitari te “suksesit diplomatik” te ambasadores se Shqiperise dhe diplomacise shqiptare ne Washington. Dje gjithe diten armata e propagandes se...

Basha: Olsi Rama ka udhëtuar në makinë me trafikantët e Xibrakës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të enjten, është shprehur se i vëllai i kryeministrit të vendit, Olsi Rama është i përfshirë drejtpërdrejt në...

Telefonat celularë në shkollat 8-vjeçare, ndryshon ligji në Francë

Franca vendos të ndalojë përfundimisht telefonat celularë në shkollat fillore dhe tetë-vjeçare. Ligji i ri që parandalon përdorimin e telefonave celularë do të aplikohet në...

Horoskopi, 08 qershor 2018

Dashi Duket se ndikimi negativ i Saturnit në një orbitë të pafavorshme dhe nga ana tjetër, edhe Hëna e “errët” bëjnë që sot të mos...