Home Tags Burg

Tag: burg

Gjykata lë në burg 11 protestues, lirohen 10, në arrest shtëpie...

Gjyqtarja Alma Ahmeti i vlerësoi si të ligjshme sot arrestimet e 23 protetsuesve të arrestuar nga policia për dhunën e ushtruar në pikën e...

Basha: Duam Tahirin, Dakon, Sejdinin në burg. Pa drejtësi, s’ka Europë.

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u bëri apel shqiptarëve të marrin pjesë në protestën e 27 janarit për të dhënë mesazhin se janë...

Aksioni për ujin, Rama: “Janë bizneset që bëjnë dëmet më të...

Kryeministri Edi Rama zhvilloi në Fier një takim me drejtues të Ndërmarrjes së Ujësjellësit në këtë qytet për të diskutuar mbi reformën e ujit. Kreu...

Në burg djali i Vehbi Alimuçës, nusja akuzoi bosin e VEFA-s

Artan Alimuçaj djali i ish-bosit të VEFA-s, Vehbi Alimuçaj do të qëndrojë në burg për të shlyer dënimin për pastrim parash. Vendimi u mor...

Përdhunoi dhe vrau 10 vjeçarin, Shpëtim Zisa tenton vetëvrasjen në burg/Historia…

Historia e Shpëtim Zizës, një emër i njohur për drejtësinë shqiptare, është rikthyer në emisionin ‘Me zemër të hapur’.  Ai është dënuar me burgim të...

Qëlluan kryeministrin me vezë, 2 muaj burg ose 60 orë punë...

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot vendimin për 8 studentët e arrestuar pasi goditën me vezë kryeministrin Edi Rama. Ata janë dënuar me 2...

Dëshmia e Princ Lekës: 25-vjeçarja e fiksuar pas meje hynte natën...

Princ Leka ka treguar me detaje në polici dhe prokurori gjithë peripecitë që ai dhe gruaja e tij, Elia kanë hequr në kurriz nga...

Gjykata lë në burg të arrestuarit për prostitucion

Gjykata e Tiranës ka caktuar masat e sigurisë “arrest me burg” për 10 nga 11 të arrestuarit disa ditë më parë për akuzat e...

Mundësoi foton e Ramës me Obamën, dënohet me burg

Bilal Shehu, pronar i një servisi makinash në New Jersey, i cili i mundësoi Edi Ramës të merrte pjesë në një takim ku do...

Një nxënëse e “Hoteleri-Turizëm” në Tiranë është dhunuar seksualisht në rrugë...

Mësohet se ditën kur Fatos Gurakuqi ka kryer marrëdhënie me të bijën, kjo e fundit ka pësuar humbjen e ndjenjave, teksa ndiqte procesin mësimor. F.G,...