Home Tags Demokratet

Tag: Demokratet

Raporti/ Demokratët në Senatin amerikan detajojnë rrezikun global rus

Një raport i Kongresit amerikan që u bë publik të mërkurën, akuzon Rusinë se ka ndërmarrë një fushatë sulmesh ndaj demokracisë brenda dhe jashtë...

Demokratët: Byroja Parlamentare të përjashtojë Ramën

Seanca e sotme plenare është ndërprerë për të rifilluar pasdite, por deputetët e PD vazhdojnë të qendrojnë në sallë. Ata po mbledhin firmat për t’i...

Demokratët të pakënaqur me Gramoz Ruçin: Mundesi bojkoti…

Kryetari i grupit parlamentar të PD, Edmond Spaho akuzoi dje kryetarin e kuvendit Gramos Ruçi lidhur me mënyrën se si ai po funksionon në...

Pas luftës së Trump mbi Clinton, Demokratët ndjehen të mposhtur; mund...

Fushata e Hillary Clinton po përballet me një rrezik emergjent për ambicien e saj presidenciale- shkruan për Reuters, By James Oliphant nga Uashingtoni- në...